Porządek Mszy św.:
wtorki i czwartki: godz.9:00
Niedziele i święta: sobota: godzi.: 17:00,
niedziela: godz.: 8:00, 10:00, 11:30
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

I Niedziela Adwentu – 28.11.2021

1. Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania.
2. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”.
3. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary z ostatniej niedzieli. Na nasze inwestycje zebraliśmy 2354 zł. Bóg zapłać. Przed tygodniem pomagaliśmy też migrantom z granicy białorusko-polskiej. Zebraliśmy do skarbony 457 zł.
4. Przyszła niedziela, II Niedzielę Adwentu, tradycyjnie będzie w Polsce dniem modlitwy i pomocy materialnej dla katolików na wschodzie. Wielu z nas jest przecież w różny sposób związana z tymi terenami, gdzie cały czas oni potrzebują naszej pomocy. W całej Polsce będą zbierane ofiary na ten cel. U nas będzie wystawiona w wejściu głównym Kościoła skarbona na ten cel i pomoc.
5. Dziękuję za ofiary złożone w minionym tygodniu na czystość i sprzątanie Kościoła : Rodzinie Barciszewskich z Gromadna, Annie i Jerzemu Gawryołek oraz Katarzynie i Karolowi Pasternackim ze Szczerbina, Rodzinie Sobiech z Kościerzyna W. Gaju. Bóg zapłać.
6. Adwent – czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i do naszego spotkania ze Zbawicielem w wieczności. Wykorzystajmy ten czas dla odnowienia naszej więzi z Bogiem i ludźmi. Po adwentach ścieżkach prowadzić nas będzie Maryja. Pozwólmy Jej na to. Wyrazem tego będzie nasz udział w Roratach (poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00). Dzieci niech przyjdą z lampionami. Będziemy na Roratach składać wyklejankę adwentową. Niech w tych pięknych Mszach Św. Maryjnych nasz udział będzie jak najliczniejszy. Niech w tegorocznym adwencie nie zabraknie naszych dobrowolnych umartwień i postanowień.
7. Dzisiaj w I niedzielę adwentu podczas Mszy Św. poświęcam opłatki na Stół Wigilijny. Od dzisiaj przez cały adwent będzie można te opłatki jak również świece Bożonarodzeniowe Caritas nabywać w zakrystii i w biurze parafialnym w dni urzędowania. Opłatki są w paczuszkach (2 duże i 3 małe) dla rodziny. Do takiej paczuszki dołączona jest na kartce modlitwa i Ewangelia na Wieczerzę wigilijną. Świece Caritas są duże (15 zł.) i małe (8 zł.) które mają być rozprowadzone w całej Polsce jako pomoc dla dzieci szczególnie biednych. Niech więc zapłoną one na naszych stołach w wieczór wigilijny.
8. We wtorek po Mszy Św. o godz. 9.00 Nowenna do Św. Rocha. Przypominam że można składać prośby i podziękowania na nowennę.
9. W środę nowenna do M B Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa o godz. 17.00.
10. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek nabożeństwo do NSPJ. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 16.00 dla wszystkich. W I piątek miesiąca od godz. 9.00 odwiedzę w domach z sakramentami Św. chorych i osoby starsze. Nowych chorych proszę zgłaszać do czwartku włącznie.
11. W I sobotę po Mszy Św. o godz. 17.00 nabożeństwo do MB Niepokalanie Poczętej przed maryjnym ołtarzem.
12. Bardzo dziękuję Panom Adamowi Kapczyńskiemu i Markowi Kowalskiemu z Gromadna za użyczenie swojego sprzętu i oczyszczenie rynien na kościele. Również w tym roku wielkie Bóg zapłać.
13. Polecam najnowsze wydanie tygodnika : Przewodnik Katolicki, Czasopisma dla dzieci, Rycerza Niepokalanej na listopad, L’oservatore Romano (wszystko z życia Papieża i Stolicy Apostolskiej) i inną prasę oraz książkę. Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła, a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii.

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz