Porządek Mszy św.:
Niedziele i święta: 8:00, 10:00, 11:30
(w Wielkim Poście zamiast 11.30 na 14:00
sobota: godz.: 17:00
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 20.09.2020

1. Przeżywamy dziś 25. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem w naszej ojczyźnie obchodzona jako Dzień Środków Społecznego Przekazu.
2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać. Dzisiaj nasza taca inwestycyjna przeznaczona na renowację ołtarza Matki Bożej.
3. We wtorek po Mszy Św. Nowenna do Św. Rocha. Tekst Nowenny można znaleźć i wydrukować sobie z naszej strony parafialnej. Przypominam że można na karteczkach składać prośby i podziękowania na nowennę do skarbonki przy tym ołtarzu (karteczki są tam też wyłożone). Te intencje będą w tej nowennie odczytywane.
4. W środę Nowenna do M B Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
5. W przyszła niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00 będzie poświecenie różańców dzieciom I Komunijnym z klasy III.
6. Intencje Mszy Św. na nowy rok 2021 oraz wypominki (wymienianki) będę przyjmował od października w biurze parafialnym, a w zakrystii wypisane na kartkach. Od nowego roku Msze Św. nie tylko we wtorki ale i w czwartki będą o godz. 9.00 rano (oprócz przypadających świąt).
7. Bardzo dziękuję i zarazem proszę o kwiatki do Kościoła.
8. Wszystkie wiadomości dotyczące Parafii, Diecezji, naszych spraw duchowych i innych podczas pandemii, epidemii znajdziemy na stronie internetowej naszej Parafii (www.parafiagromadno.pl) w zakładce (linku) Koronawirus.
9. Zapowiedzi przedmałżeńskie : Damian Boryca, st. wolnego, zam. Parafia Gromadno (Kruszki) i Agnieszka Kryszak, st. wolnego, zam. w Parafii Św. Mateusza w Sędzinie, zap. II. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami a uniemożliwiającymi zawarcie przez nich małżeństwa, powinien to złościć swojemu duszpasterzowi.
10. Polecam prasę i czasopisma katolicką : Nowy Przewodnik Katolicki (polecam artykuły i reportaże : Jak ocalić modlitwę – trzeba dużo modlitwy, żeby się jej nauczyć ; problem w tym, że szybko się zniechęcamy, Prawo do nawrócenia o schyłku dnia (końcu życia), Między konfesjonałem a kozetką) a także miesięcznik Rycerz Niepokalanej na wrzesień. Jest też numer Małego Przewodnika Katolickiego dla dzieci z różnymi dodatkami i inne czasopisma. Gazety są wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła. Nowy Przewodnik Katolicki dla tych którzy mają prenumeratę – odbiór w zakrystii.

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz