Porządek Mszy św.:
Niedziele i święta: 8:00, 10:00, 11:30
(w Wielkim Poście zamiast 11.30 na 14:00
sobota: godz.: 17:00
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

II Niedziela Zwykła 17.01.2021

1. Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić się przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia.
2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać. Ofiary zbierane dzisiaj w 3 niedziele miesiąca przeznaczone na cele inwestycyjne naszej parafii. Za tydzień będziemy zbierali do puszki, zgodnie z prośbą Caritas Polska na pomoc poszkodowanej Chorwacji wskutek trzęsienia ziemi. Skarbona będzie ustawiona przy głównym wejściu do kościoła. (komunikat)
3. Dziękuję dzisiaj mieszkańcom Kruszki za ofiary złożone podczas Mszy Św. kolędowych : Monice i Stanisławowi Pawlak, Michałowi Musiał, Romanowi, Zofii i Marianowi Musiał, Rodzinom Tatera i Stelmach, Mirosławowi i Barbarze Szymańskim, Marioli i Romanowi Dróbka, Stanisławowi Malich, Rodzinom Gondek i Sypniewskich, Rodzinie Wnuk, Rodzinie Szczublińskich, Krzysztofie i Sławomirowi Gaca, Rodzinie Rozonka, Zofii i Ryszardowi Wrzalik, Piotrowi oraz Stefanowi Tadych, Alinie i Adamowi Kowalskim, Cecylii i Mirosławowi Latanowicz, Albertynie i Mieczysławowi Posieczek, Rodzinie Słoma, Monice i Markowi Tadych, Marcie i Błażejowi Korpal, Hannie i Markowi Piszczek, Magdalenie i Jarosławowi Brzezińskim, Kamili i Piotrowi Donaj, Rodzinie Dzikowskich, Barbarze i Zygmuntowi Kowalskim, Rodzinie Krause i Tadych, rodzinie Piszczek i Laska, Marii i Jerzemu Joachim, Paulinie i Jackowi Mrotek, Renacie i Romanowi Wiśniewskim, Marioli i Janowi Szymańskim, Januszowi Sroka, Ewie i Józefowi Grochowskim, Mirosławie Wrzalik, Rodzinie Pawłowskich, Danucie oraz Waldemarowi Latanowicz, Ireneuszowi i Samancie Latanowicz, Barbarze i Pawłowi Donaj, Aleksandrowi Pawlak, Małgorzacie i Andrzejowi Dziamara, Barbarze i Ignacemu Narloch, Beacie oraz Piotrowi Wachowiacz, Małgorzacie i Julianowi Szalskim. Bóg zapłać.
4. We wtorek po Mszy Św. o godz. 9.00 Nowenna do Św. Rocha. Prośby i podziękowania na nowennę można składać do skarbony obok obrazu Św. Rocha.
5. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.
6. Zapraszam Parafian na Msze Św. kolędowe z błogosławieństwem kolędowym ( rodziny i małe dzieci) do kościoła. Msze będą się odbywały o godz. 18.00 a dla Gromadna o godz. 19.00. Plan dla całości Parafii podałem : jest wywieszony w gablotce na ścianie kościoła i na naszej parafialnej stronie internetowej (parafiagromadno.pl – Aktualności). Proszę przynieść na Mszę kolędową naczynie na wodę święconą (puste lub z wodą swoją) która zostanie poświęcona podczas tej Mszy Św., aby potem ją zabrać i pokropić, poświęcić swój dom i zanieść tam błogosławieństwo kolędowe. Ofiary kolędowe przeznaczone będą na renowację ołtarza bocznego Matki Bożej (koszt 119 tys. zł, do zapłaty zostaje jeszcze 86 tys. zł.). ofiary będzie można składać do specjalnej skarbony umieszczonej na stoliku przy ołtarzu. Rodzinę składająca ofiarę kolędową proszę aby podpisać się na kopercie bądź w środku, gdyż będę chciał w kościele imiennie za to podziękować. Można też będzie składać ofiary na sprzątanie kościoła (40 zł. od Rodziny na rok). Po Mszy Św. kolędowej można będzie też zamawiać intencje mszalne, regulować opłaty cmentarne. Liczę na Wasze zrozumienie w tym względzie, w związku z trwającą pandemią koronawirusa.
7. Polecam najnowsze wydanie tygodnika : Przewodnik Katolicki. Znajdziemy w nim wiele ciekawych i także bogatych duchowo artykułów i wiele innych świątecznych felietonów (cena 6 zł.) a także miesięcznik Rycerz Niepokalanej na styczeń, są też książki o Św. Józefie z okazji Roku Św. Józefa. Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii.

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz