Porządek Mszy św.:
wtorki i czwartki: godz.9:00
Niedziele i święta: sobota: godzi.: 17:00,
niedziela: godz.: 8:00, 10:00, 11:30
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA 16.05.2021
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. W VII niedzielę Wielkanocną obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus opuszcza ziemię, wraca do Nieba, aby tam nam przygotować mieszkanie. Tłumaczy Apostołom, że Jego odejście jest potrzebne, gdyż ześle Ducha Pocieszyciela. Dziś radujemy się, że Chrystus odchodząc odchodząc do nieba jednocześnie zostaje z nami w Eucharystii, byśmy trwali przy Nim i mogli kiedyś połączyć się z Nim.
2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Bóg Zapłać. Za tydzień w III niedzielę miesiąca nasza składka inwestycyjna.
3. Dziękuję za ofiary złożone w minionym tygodniu na czystość i sprzątanie Kościoła : Mieczysławie Wachowiacz z Gromadna. Bóg zapłać.
4. W przyszłą niedzielę zakończenie okresu wielkanocnego. Będziemy obchodzili Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (polskie Zielone Świątki). Przed Mszą Św. o godz. 11.30 procesja dookoła Kościoła. Tą Uroczystością kończy się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Od piątku odmawiamy modlitwy przygotowujące do tej uroczystości (nowenna do Ducha Św.).
5. Nabożeństwa majowe z Litanią loretańską każdego dnia wg. następującego porządku : niedziele i święta po Mszy Św. o godz. 11.30., w poniedziałki, środy i piątki po Mszy Św. o godz. 18.00 (ok. 18.30), we wtorki i czwartki po Mszy Św. o godz. 9.00, w soboty po Mszy Św. o godz. 17.00. Jak będzie ładna pogoda to w poniedziałki nasze majowe będzie przy Grocie NMP. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie i w lokalnej wspólnocie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii Loretańskiej, pieśni maryjnych, różańca, czy wieczorny Apel.
6. We wtorek po Mszy Św. o godz. 9.00 Nowenna do Św. Rocha.
7. W środę o godz. 18.00 Nowenna do M B Nieustającej Pomocy będzie połączona razem z nabożeństwem majowym po Mszy Św.
8. Próby dla dzieci I komunijnych w tym tygodniu : poniedziałek o godz. 16.30 I grupa, w środę o godz. 16.30 II grupa.
9. Na najbliższą sobotę, 22 maja na godz. 9.00 zapraszam wszystkich ojców, lub braci, lub wujków dzieci komunijnych na „ czyn parafialny”. Proszę zabrać ze sobą kosy spalinowe, kosiarki, sekatory. Będziemy porządkowali teren przykościelny oraz cmentarza.
10. Misjonarze Świętej Rodziny z Górki Klasztornej zapraszają w dniach od 22 do 24 maja (sobota – poniedziałek) na Główne Obchody 100 lecia Misjonarzy świętej Rodziny w Polsce. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie. Jest dużo atrakcji – zachęcam do zapoznania się.
11. Zapowiedzi przedmałżeńskie : Monika Wysocka, st. wolny, zam. w Fanianowie i Przemysław Jagodziński, st. wolny, zam. w Falmierowie, zap. II, Weronika Frąckowiak, st. wolny, zam. w Sławienku koło Obornik Wielkopolskich (Parafia Objezierze) i Krystian Pasieta, st. wolny, zam. w Falmierowie, zap. II, Patrycja Lewicz, st.wolny, zam. Jeziorki Kosztowskie i Patryk Stachnik, st. wolny, zam. w Szczerbinie, zap. I. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami, powinien o tym powiadomić swojego duszpasterza
12. Polecam najnowsze wydanie tygodnika : Przewodnik Katolicki z wieloma ciekawymi i bogatymi duchowo artykułami w cenie 6 zł., Mały Przewodnik dla dzieci, Rycerz Niepokalanej na maj i inna prasa. Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii.
13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności + Bernarda Kowalskiego, l.60, z Kościerzyna W. Pogrzeb odbył się w piątek w Gromadnie oraz + Teresę Skrzypczyńską, l.77, z Kruszki. Pogrzeb odbędzie się w Łobżenicy we wtorek o godz. 11.00. Polećmy naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …………………………...

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz