Porządek Mszy św.:
Niedziele i święta: 8:00, 10:00, 11:30
(w Wielkim Poście zamiast 11.30 na 14:00
sobota: godz.: 17:00
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 12. 07. 2020

1. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata. Obliguje nas do tego sam Zbawiciel: „Idźcie i głoście”!
2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać. Ofiary zbierane za tydzień w III niedzielę miesiąca przeznaczone będą na nasze inwestycje (ołtarz Matki Bożej).
3. Dziękuję za ofiary złożone w minionym tygodniu na czystość i sprzątanie Kościoła : Edycie i Wiesławowi Pasieta z Falmierowa. Bóg zapłać.
4. We wtorek po Mszy Św. o godz. 9.00 Nowenna do Św. Rocha. Tekst Nowenny można znaleźć i wydrukować sobie z naszej strony parafialnej. Przypominam że można na karteczkach składać prośby i podziękowania na nowennę do skarbonki przy tym ołtarzu (karteczki są tam też wyłożone). Te intencje będą w tej nowennie odczytywane.
5. W środę o godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy (obraz został umieszczony w nowym miejscu i tam pozostanie) i Msza Św. zbiorowa.
6. Okazja do spowiedzi św. zawsze przed Mszą Św.
7. 25 lipca, w następną sobotę, przypada święto Św. Jakuba – Patrona Naszej Parafii. ODPUST ku czci swojego Patrona odprawimy w niedzielę po tj. 26 lipca. Suma opustowa będzie o godz. 12.00, a odprawi Ją i Słowo Boże wygłosi Ks. Proboszcz Parafii pw. NMP Królowej Polski z Nakła n. Not. Zachęcam do licznego udziału, spotkajmy się przy odpustowym i komunijnym stole. Uczcijmy naszego Patrona. W uroczystej procesji niech wezmą udział chorągwie, sztandary, dziewczynki sypiące kwiatki a także baldachim – o co proszę Panów strażaków.
8. W przyszłą niedzielę 19 lipca po wszystkich Mszach Świętych (także w sobotę po 17.00), pobłogosławimy mechaniczne pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Zapraszam przede wszystkim pojazdy nowe a także te już poświęcone, wszystkie. Błogosławieństwa nigdy nie za dużo. Niech ten św. patron prowadzi nas zawsze bezpiecznie po drogach i do celu. Przy poświęceniu tradycyjnie zbieramy ofiary na zakup pojazdów dla misjonarzy. Stanę przed salką parafialną i będziemy podjeżdżali kierując się w tę jedną stronę. Kierowcy otrzymają przy poświęceniu pamiątki Św. Krzysztofa do pojazdów.
9. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy należący do Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie ogłasza nabór na : - Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne – specjalność katechetyka - 2 – letnie Podyplomowe Studia Teologiczno – Katechetyczne - Roczne Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej. Rekrutacja do końca września. Bliższe informacje na plakacie w gablotce
10. Wszystkie wiadomości dotyczące Parafii, Diecezji, naszych spraw duchowych i innych podczas pandemii, epidemii znajdziemy na stronie internetowej naszej Parafii (www.parafiagromadno.pl) w zakładce (linku) Koronawirus.
11. Bardzo dziękuję i zarazem proszę o kwiaty do Kościoła.
12. Zapowiedzi Przedmałżeńskie : Szymon Zych, st. wolnego, zam. w Parafii Górka Klasztorna i Dominika Kowalska, st. wolnego, zam. w Parafii Gromadno, zap. I. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, w sumieniu jest zobowiązany powiadomić o tym swojego duszpasterza.
13. Polecam prasę i książkę katolicką : Nowy Przewodnik Katolicki (Benedykt XVI o swoim bracie, Enio Moricone – kompozytor wyobraźni, Ocal mnie od pogardy Panie a także miesięcznik Rycerz Niepokalanej (to czasopismo wydawane przez Ojców Franciszkanów z Niepokalanowa. Jest też nowy numer Małego Przewodnika Katolickiego dla dzieci na wakacje z różnymi dodatkami. Gazety są wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła. Nowy Przewodnik Katolicki dla tych którzy mają prenumeratę – odbiór w zakrystii.
14. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej Rodziny parafialnej + Józefę Ulińską, lat 79, mieszkankę Dobrzyniewa. Pogrzeb odbył się w środę w Gromadnie a spoczęła na cmentarzu w Wyrzysku, + Franciszkę Brewka, lat. 84, zam. w Szczerbinie – pogrzeb odbędzie się w Gromadnie we wtorek o godz. 10.30. Polećmy nasze zmarłe Siostry Bożemu miłosierdziu : Wieczny odpoczynek …………………

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz