Porządek Mszy św.:
Niedziele i święta: 8:00, 10:00, 11:30
(w Wielkim Poście zamiast 11.30 na 14:00
sobota: godz.: 17:00
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

II Niedziela Adwentu – 08.12.2019
UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

1. W drugą adwentową niedzielę, 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu, chwalimy Boga za to, że wybierając Maryję na Matkę swojego Syna, zachował Ją od zmazy grzechu pierworodnego.
2. Dziś obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. W ramach osobistego przygotowania się do spotkania ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu Jego powtórnego przyjścia na ziemię starajmy się wspierać modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie. Przed Kościołami są zbierane ofiary do puszek na ten cel. Dziękuję za przeprowadzenie tej zbiórki w naszej parafii Paniom, Matkom Różańcowym z Dobrzyniewa.
3. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary z ostatniej niedzieli. Bóg zapłać. Za tydzień w III niedzielę miesiąca nasz taca inwestycyjna. (omówienie prac związanych z bocznym ołtarzem i planami prac w przyszłym roku).
4. Dziękuję za ofiary złożone w minionym tygodniu na czystość i sprzątanie Kościoła : Małgorzacie i Andrzejowi Dziamara z Kruszki. Bóg zapłać.
5. Roraty w (poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00). Dzieci niech przyjdą z lampionami. Na Roratach składamy wyklejankę adwentową. Niech w tych pięknych Mszach Św. Maryjnych nasz udział będzie jak najliczniejszy. Niech w tegorocznym adwencie nie zabraknie naszych dobrowolnych umartwień i postanowień.
6. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza Św. zbiorowa o godz. 17.00.
7. W piątek, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.
8. W piątek 13 grudnia odwiedzę w domach z sakramentami Św. chorych i osoby starsze. Będzie to spowiedź i komunia na Święta Bożego Narodzenia. W styczniu nie będzie odwiedzin chorych. Nowych chorych proszę zgłaszać do czwartku.
9. W sobotę, 14 grudnia w liturgii obchodzimy wspomnienie Św. Jana od Krzyża, patrona naszego Ks. Bpa Jana. Obejmijmy Go tego dnia naszą pamięcią i naszymi modlitwami.
10. Przez cały adwent nabywać możemy poświęcone opłatki jak również świece Bożonarodzeniowe Caritas w zakrystii i w biurze parafialnym w dni urzędowania. Opłatki są w paczuszkach (2 duże i 3 małe) dla rodziny. Do takiej paczuszki dołączona jest na kartce modlitwa i Ewangelia na Wieczerzę wigilijną. Świece Caritas są duże (15 zł.) i małe (6 zł.) które mają być rozprowadzone w całej Polsce jako pomoc dla dzieci szczególnie biednych. Niech więc zapłoną one na naszych stołach w wieczór wigilijny.
11. Nasz parafialna Spowiedź Adwentowa z udziałem kapłanów naszego dekanatu będzie w piątek 20 grudnia. Jest to dzień Bożego miłosierdzia i pojednania, dzień przygotowania drogi dla Pana i prostowania naszych ścieżek. Przed południem spowiedź rozpocznie się o godz. 11.00 i trwać będzie do godz. 12.00 (Msza Św. o godz.11.30). Po południu dalszy ciąg spowiedzi od godz. 15.30 do 17.00. Msza Św. o godz. 17.00. Zaplanujmy sobie czas na ten dzień naszego pojednania w sakramencie pokuty.
12. Zapraszamy na naszą VIII parafialną Zabawę Karnawałową, która odbędzie się 22 lutego 2020 r. na sali w Kościerzynie W. O pomoc organizacyjną i kulinarną proszę Parafian (szczególnie Panie) z Kościerzyna W. Zabawę poprowadzi zespół muzyczny KORAL z Miasteczka Krajeńskiego. Cena 200 zł. za parę (100 cel zabawy, 50 konsumpcja, 50 zespół). Można się już zapisywać (rezerwować miejsca). Zebrane środki przeznaczone będą na renowację ołtarza bocznego Matki Bożej (tam gdzie Żłóbek i Grób Pański).
13. Polecam najnowsze wydanie tygodnika : Przewodnik Katolicki. Znajdziemy w nim wiele ciekawych i także bogatych duchowo artykułów (Niepokalana znaczy Wytęskniona, Czy ksiądz do zbawienia koniecznie potrzebny, Czy Bóg chciał różnych religii i wiele innych ciekawych felietonów) w cenie 6 zł. Jest też grudniowy Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci z dodatkami adwentowymi i pomysłami na dobre uczynki adwentowe. Zachęcam do lektury. Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii.

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz