Porządek Mszy św.:
wtorki i czwartki: godz.9:00
Niedziele i święta: sobota: godzi.: 17:00,
niedziela: godz.: 8:00, 10:00, 11:30
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

XI NIEDZIELA ZWYKŁA 13.06.2021

1. Dziś przypada XI niedziela w ciągu roku. W czerwcu zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, by być jeszcze bliżej Jezusowego Serca, które jest najpełniejszym wyrazem Bożego miłosierdzia.
2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę i na zakończenie oktawy Bożego Ciała. Bóg zapłać. W przyszłą III niedzielę miesiąca nasza składka inwestycyjna.
3. Po zakończeniu Oktawy Bożego Ciała składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ wszystkim parafianom z każdej miejscowości za asysty podczas procesji.
4. We wtorek po Mszy Św. o godz. 9.00 Nowenna do Św. Rocha. Prośby i podziękowania na nowennę można składać do skarbony obok obrazu Św. Rocha.
5. W środę Nowenna Do M B Nieustającej Pomocy i Msza Św. zbiorowa o godz. 18.00.
6. Przypominam, że w czerwcu codziennie w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa (godziny takie same jak w maju), na które serdecznie wszystkich parafian zapraszam.
7. W piątek 18 czerwca zapraszam na spotkania młodzież przygotowującą się do bierzmowania (27 września). Spotkania będą się odbywały w salce parafialnej : o godz. 16.30 – 7 i 8 klasa a o godz. 19.00 – kl. I szkół ponadpodstawowych. Proszę zabrać na spotkanie książeczkę kandydata do bierzmowania.
8. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, prowadzi studia magisterskie oraz podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii we wszystkich typach szkół. Zapraszamy chętne osoby na : Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne – specjalność katechetyka, 2 – letnie Podyplomowe Studia Teologiczno – Katechetyczne, Roczne Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej. Rekrutacja na studia trwa do 10 września, a rozmowy rekrutacyjne zostaną przeprowadzone 14 września. Szczegóły na plakacie w gablotce oraz na stronie internetowej www.bydgoskateologia.pl
9. Pielgrzymki parafialne – 5 dniowa Wycieczko – Pielgrzymka do kotliny Jeleniogórskiej 13.09. – 17.09.2021(koszt 1300 zł) - ogłoszenie w gablocie i na stronie parafialnej (www.parafiagromadno.pl) . Zapisy wstępne do końca czerwca.
10. Zapowiedzi przedmałżeńskie : Klaudia Żołądek, st. wolnego, zam. w Witrogoszczy (Parafia Dźwierszno W.) i Przemysław Winkler, st. wolnego, zam. w Falmierowie, zap. III, Barbara Paradowska, st. wolnego, zam. w Kościerzynie W. i Mariusz Orchowicz, st. wolnego, zam. w Łobżenicy, zap. III. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami, powinien o tym powiadomić swojego duszpasterza.
11. Polecam najnowsze wydanie tygodnika : Przewodnik Katolicki z wieloma ciekawymi i bogatymi duchowo artykułami w cenie 6 zł., Mały Przewodnik dla dzieci, Rycerz Niepokalanej na czerwiec i inna prasa. Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii.
12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej rodziny parafialnej + Jana Stelter, lat. 71, mieszkańca Falmierowa. Pogrzeb odbył się w czwartek w Gromadnie. Polećmy naszego zmarłego brata Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek……………

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz