Porządek Mszy św.:
Niedziele i święta: 8:00, 10:00, 11:30
(w Wielkim Poście zamiast 11.30 na 14:00
sobota: godz.: 17:00
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

II Niedziela Zwykła 20.01.2019

1. Uczyńcie wszystko co Syn mój wam powie – o to prosi nas dzisiaj Matka Boża.
2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać. Ofiary zbierane dzisiaj w 3 niedziele miesiąca przeznaczone na cele inwestycyjne naszej parafii.
3. Dziękuję za ofiary złożone na czystość i sprzątanie Kościoła podczas kolędy mieszkańcom Kruszki : Monice i Stanisławowi Pawlak, Zofii i Marianowi Musiał, Rodzinom Tatera i Stelmach, Stanisławowi Malich, Rodzinom Gondek i Sypniewskich, Teresie i Kwirynowi Wnuk, Krzysztofie i Sławomirowi Gaca, Rodzinie Rozonka, Zofii i Ryszardowi Wrzalik, Piotrowi oraz Stefanowi Tadych, Alinie i Adamowi Kowalskim, Albertynie i Mieczysławowi Posieczek, Marcie i Błażejowi Korpal, Hannie i Markowi Piszczek, Rodzinie Dzikowskich, Rodzinie Krause i Tadych, Marii i Jerzemu Joachim, Paulinie i Jackowi Mrotek, Renacie i Romanowi Wiśniewskim, Marioli i Janowi Szymańskim, Rodzinie Golus Sroka, Genowefie i Wojciechowi Szczepaniak, Urszuli oraz Adamowi Pawlak, Ewie i Józefowi Grochowskim, Mirosławie Wrzalik, Rodzinie Pawłowskich, Danucie oraz Waldemarowi Latanowicz, Barbarze i Pawłowi Donaj, Małgorzacie i Tomaszowi Mrotek., Rodzinie Szalskich. Bóg zapłać.
4. Rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii św. mogą w zakrystii nabyć świece komunijne (15 zł.) które poświęcone zostaną 2 lutego.
5. Msze Św. w tym tygodniu o godz. 9.00 z racji kolędy, w sob. o 17.00, w środę nowenna do MBNP.
6. Plan kolędy: - poniedziałek 21 stycznia od godz. 10.00 – Dobrzyniewo. Początek od Pani Pabian do P. Karola Kowalskiego. - wtorek 22 stycznia od godz. 10.00 – Dobrzyniewo. Początek od P. Jana Mosia do P. Mateusza Białakowskiego - środa 23 stycznia od godz. 10.00 – Dobrzyniewo. Początek od P. Kamila Sajdak do końca wioski (bloki). - czwartek 24 stycznia od godz. 10.00 – Gromadno. Początek od P. Andrzeja Jagielskiego do P. Stanisława Wełniaka. - piątek 25 stycznia od godz. 10.00 – Gromadno. Początek od P. Stanisława Stefaniaka do P. Jerzego Kozioł. - niedziela 27 stycznia od godz. 14.00 – Gromadno. Początek od Budynku dawnej szkoły do P. Henryka Mrotka . - poniedziałek 28 stycznia od godz. 12.00 – Gromadno. Początek od P. Krzysztofa Malczewskiego do P. Marcina Kowalskiego. Proszę o przyjazd po księdza na godzinę 9.45.
7. Ofiary składane w tym roku podczas kolędy przeznaczone będą na spłacenie naszych należności za renowację figur świętych w kościele (pozostało 22850 zł.) oraz zaczynamy zbieranie środków na renowację prawego bocznego ołtarza św. Rocha.
8. W miarę możliwości starajmy się aby wszyscy członkowie rodzin, jeżeli pozwalają im na to obowiązki, byli obecni na kolędzie. Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty z religii. Będzie można zamawiać intencje mszalne, regulować opłaty cmentarne i za sprzątanie kościoła.
9. Zapraszamy na naszą VII parafialną Zabawę Karnawałową, która odbędzie się 23 lutego 2019 r. na sali w Gromadnie. O pomoc organizacyjną i kulinarną proszę Parafian (szczególnie Panie) z Gromadna (rozpoczynamy nową kolejkę). Zabawę poprowadzi zespół muzyczny Arranger z Piły. Cena 180 zł. za parę (100 cel zabawy, 50 konsumpcja, 30 zespół). Można się już zapisywać (rezerwować miejsca). Zebrane środki przeznaczone będą na renowację prawego ołtarza bocznego w naszej świątyni parafialnej. Jako cegiełkę na ten cel można ofiarować także najróżniejsze przedmioty które będą rozlosowane podczas zabawy. Nie będzie na zabawie licytacji ale zabawa losowa. Panie proszę tradycyjnie o ciasta na zabawę ofiarowując swoją cegiełkę na ten cel. Aby dochód mógł być jeszcze większy, proszę chętne Panie o pomoc ofiarowując placki i ciasta na zabawę .
10. Dyrektor Liceum w Łobżenicy serdecznie zaprasza wszystkich absolwentów szkoły na Zjazd z okazji – 70 lecia istnienia Liceum dnia 24 maja 2019 roku. Szczegóły uroczystości na stronie internetowej Zespołu Szkół w Łobżenicy.
11. Polecam najnowsze wydanie tygodnika : Przewodnik Katolicki. Znajdziemy w nim wiele ciekawych i także bogatych duchowo artykułów ( Światowe Dni Młodych w Panamie, Bibliografia intelektualna Papieża Franciszka, O użytkowaniu wieczystymi wiele innych ciekawych felietonów) w cenie 6 zł., jest też nowy Mały Przewodnik dla dzieci na miesiąc styczeń z pięknymi opowiadaniami i dodatkiem specjalnym – Owieczka w 3 D zaskoczyć cię chce”. Zachęcam do lektury. Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii.

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz