Porządek Mszy św.:
wtorki i czwartki: godz.9:00
Niedziele i święta: sobota: godzi.: 17:00,
niedziela: godz.: 8:00, 10:00, 11:30
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 02.10.2022

1. Dziś – dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela października. Miesiąc ten z woli papieża Leona XIII od 1885 roku jest miesiącem różańcowym.
2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać.
3. Dziękuję za ofiary złożone w minionym tygodniu na czystość i sprzątanie Kościoła : Rodzinie Patuła i Jakubowscy z Polinowa, Teresie i Leszkowi Krzyckimz Falmierowa, Małgorzacie i Benedyktowi Bratkowskim z Dobrzyniewa. Bóg zapłać.
4. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe dla dorosłych i młodzieży po Mszach Św. w dni powszednie, w niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.15 a w niedz. po Mszy Św. o godz. 10.00. Dzieci uczestniczące w nabożeństwach będą zbierały karteczki (części układanki) z których powstanie piękny obrazek.
5. We wtorek po Mszy Św. o godz. 9.00 nowenna do Św. Rocha.
6. W środę nowenna do M B Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa o godz. 18.00.
7. W tym tygodniu patronują nam : we wtorek 4 X – św. Franciszek z Asyżu, w środę 5 X – św. Faustyna zakonnica, Apostołka Bożego Miłosierdzia a w piątek, 7 X - przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zostało ono ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi odniesionego pod Lepanto (nad Zatoką Koryncką) dokładnie 7 października 1571 roku. W roku 1883 papież Leon XIII wprowadził do Litanii loretańskiej wezwanie „Królowo Różańca świętego – módl się za nami”, a w dwa lata później zalecił, by w kościołach odmawiano różaniec przez cały październik.
8. Intencje Mszy Św. na nowy rok 2023 oraz wymienianki za zmarłych przyjmuję w biurze parafialnym i w zakrystii. Przypominam, że zamawiamy intencje na Msze Św. niedzielne i w dni powszednie.
9. Nasza Dekanalna Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy na Jasną Górę przed XX leciem naszej Diecezji Bydgoskiej, odbędzie się w dniach 20 – 21 października (czwartek-piątek). Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Koszt pielgrzymki 150 zł.
10. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca. W czwartek podczas Mszy Św. modlić się będziemy o nowe powołania do służby Bożej ( szczególnie z naszej parafii ), w piątek na zakończenie Mszy Św. w połączeniu z nabożeństwem różańcowym wielbić będziemy NSPJ. W I piątek tradycyjnie od godz. 9.00 odwiedzę w domach z sakramentami Św. chorych i osoby starsze. Nowych chorych proszę zgłaszać do czwartku włącznie. Okazja do spowiedzi Św. I piątkowej będzie w czwartek od 17.00 do 18.00 i w piątek od godz. 16.30 do 17.15.
11. Bardzo dziękuję za ofiarowane w tym tygodniu kwiaty do Kościoła. Bóg zapłać. Proszę o dalszą naszą wspólną dbałość o świątynię.
12. Polecam prasę i czasopisma katolickie : Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii.

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz