Porządek Mszy św.:
Dni powszednie:
KWIECIEŃ - PAŹDZIERNIK: godz.: 18:00
LISTOPAD - MARZEC: godz. 17:00
wtorek: godz.9:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:00, 11:30
(w Wielkim Poście zamiast 11.30 na 14:00
sobota: godz.: 17:00
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

Ogłoszenia Parafialne

VI Niedziela Wielkiego Postu (NIEDZIELA PALMOWA) 05.04.2020

1. Na wszystkich Mszach Św. dzisiaj poświęcenie palm.
2. Dziękuję za złożoną ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom Gromadna. Bóg zapłać.
3. Wszystkie wiadomości dotyczące Parafii, Diecezji, naszych spraw duchowych i innych podczas pandemii, epidemii znajdziemy na stronie internetowej naszej Parafii (www.parafiagromadno.pl) w zakładce (linku) Koronawirus.
4. Nie będę niestety odwiedzał w poniedziałek 6.04. chorych i osoby starsze z sakramentami św. O terminie tej wizyty będę powiadamiał w późniejszym możliwym czasie (myślę że będzie to I Piątek maja). Do chorych mogę się udać tylko w niebezpieczeństwie zagrożenia życia, więc jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce to proszę kapłana z sakramentami wezwać.
5. Okazja do spowiedzi św. w poniedziałek i środę przed Mszami Św.
6. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
7. Wielki Czwartek. Zgromadzimy się tak nielicznie (5 osób) w ten wyjątkowy wieczór wokół Chrystusa Pana jak uczniowie na Ostatniej Wieczerzy. Uczestniczyć będziemy w tych samych wydarzeniach. Ten sam Pan Jezus zaprasza nas do wspólnego stołu. „Do końca ich umiłował”. Pozostał z nami zwłaszcza w eucharystii i Kapłaństwie, sakramentach, których ustanowienie w Wielki Czwartek obchodzimy. Na uroczystą liturgię Wieczerzy Pańskiej zapraszam o godz. 18.00.
8. Wielki Piątek. Obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Można nawiedzać Kościół na modlitwę i adorację Pana Jezusa przez cały dzień (przychodzimy pojedynczo, pozostawiamy między sobą odstępy w ławkach). Ołtarza ciemnicy nie będzie – Najświętszy Sakrament w głównym ołtarzu. W Wielki Piątek jedyny raz w roku w kościołach na całym świecie nie odprawia się Mszy Św. gdyż Pan Jezus składa ofiarę na krzyżu, a każda Msza Św. to uobecnia. Zgromadzimy się na sprawowanie pamiątki męki i śmierci Pana Jezusa o 18.00. Liturgia Męki Pańskiej (opis Męki Pańskiej wg. św. Jana, modlitwa powszechna a punktem szczytowym będzie adoracja krzyża i Komunia św.). Po liturgii uroczyste przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i chwila adoracji. (5 osób)
9. Wielka Sobota. Od godz. 9.00 przez cały dzień adoracja w Grobie Pańskim do 17.30. Proszę o adorowanie spontaniczne bez wyznaczonego planu (przychodzimy pojedynczo, pozostawiamy między sobą odstępy w ławkach). Będzie też adoracja Krzyża ale oddawana przez pokłon lub przyklęknięcie, nie możemy w tym czasie epidemii przez ucałowanie. Liturgia Wielkiej Soboty – Nocy Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00. Rozpocznie ją obrzęd światła, następnie liturgia słowa, liturgia chrzcielna (poświęcenie wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrztu), komunia św. W Wielką Sobotę przynosimy do Kościoła świece. (5 osób)
10. Serdecznie zapraszam Panów z Ochotniczej Straży Pożarnej znajdującej we wszystkich miejscowościach naszej parafii o pełnienie honorowej warty w Grobie Pańskim w sobotę od 9.00 do 17.30. O zarządzanie dyżurami wart proszę Pana prezesa z Gromadna.
11. Święcenie potraw przez kapłana w Wielką Sobotę się nie odbędzie. Sami (szczególnie Głowa Rodziny) w poranek Zmartwychwstania błogosławimy w domach pokarmy (tekst na stronie internetowej Parafii- w zakładce Koronawirus – Błogosławieństwo pokarmów).
12. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. „Wesoły nam dzień dziś nastał”. Chrystus Pan Zmartwychwstał – Prawdziwie Zmartwychwstał ! Msze Św. o godz. (7.00 REZUREKCA odbędzie się wówczas jak będą mogli już wierni uczestniczyć chociaż w liczbie 50 !!!), 10.00 i 11.30.
13. Uprzejmie proszę o odnowienie i przyozdobienie wszystkich krzyży i figur znajdujących się na terenie naszej parafii.
14. Nie zapomnijmy o naszym parafialnym cmentarzu. Wielkanoc jest świętem również dla naszych drogich zmarłych. Prośba o SORTOWANIE śmieci na cmentarzu.
15. Pielgrzymko – Wycieczka do Kotliny Jeleniogórskiej 24.08. – 28.08.2020 (szczegółowy program - strona internetowa adres : parafiagromadno.pl). Rozpoczynamy zapisy. Myślę że dojdzie do skutku ten wyjazd.
16. Zapowiedzi Przedmałżeńskie : Adam Szociński, st. wolnego, zam. w Wodzisławiu Śląskim, Parafia p.w. św. Herberta i Karolina Kubicka, st. wolnego, zam. w naszej Parafii, zap. I. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, w sumieniu jest zobowiązany powiadomić o tym swojego duszpasterza.
17. Polecam w tych dniach lekturę książki i prasy katolickiej : Przewodnik Katolicki z wieloma ciekawymi i bogatymi duchowo artykułami jest wydawany internetowo (e- wydanie : patrz strona - http://e.przewodnik-katolicki.pl lub w aplikacji „Przewodnik Katolicki”, dostępnej na smartfonach).
18. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Monikę Kowalską, lat 91, mieszkankę Polinowa. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00 w Gromadnie. Polećmy naszą zmarłą siostrę miłosierdziu Bożemu : Wieczny odpoczynek……

Czcigodny Księże Proboszczu!

W związku pandemią koronawirusa wiele osób zdecydowało się skorzystać z dyspensy od fizycznego uczestnictwa we Mszy Świętej. Istnieje ryzyko, że wpływy finansowe parafii znacznie zmaleją. Kuria Diecezjalna przypomina, że Wierni mają możliwość wsparcia swojej parafii przelewem na jej konto bankowe, które należy umieścić na stronie internetowej i w gablocie przed kościołem. Jeśli parafia nie posiada strony prosimy o przysłanie numeru na adres: biuro@diecezja.bydgoszcz.pl, a my umieścimy w zakładce parafie na stronie diecezji. Można skorzystać również z sms-ów, pomocy wspólnot działających na terenie parafii, które chętnie roześlą informację o potrzebie wsparcia finansowego zgodnie z brzmieniem 5 Przykazania Kościelnego (Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła).

Należy przypomnieć Wiernym, że taka wpłata z adnotacją: „darowizna cele kultu religijnego”, umożliwia uzyskanie odliczenia w podatku dochodowym (do wysokości 6% rocznego dochodu).

PARAFIA PW. ŚW. JAKUBA WIĘKSZEGO

Adres:Gromadno 46, 89 - 300 Wyrzysk

tel. Parafii 67 349 54 88, tel. ks. Proboszcz 605 831 542

mail: parafiagromadno@wp.pl

NR KONTA NASZEJ PARAFII:

29 8179 0009 0000 9957 2000 0010

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz