Porządek Mszy św.:
Niedziele i święta: 8:00, 10:00, 11:30
(w Wielkim Poście zamiast 11.30 na 14:00
sobota: godz.: 17:00
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 02.08.2020

1. Minęła połowa wakacji. W sobotę rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej 9100 lecie Cudu nad Wisłą). W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową naszą abstynencję. Pamiętajmy też o ciężkim trudzie rolników podczas żniw i prac letnich.
2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać.
3. Dziękuję za ofiary złożone w minionym tygodniu na czystość i sprzątanie Kościoła : Katarzynie i Marcinowi Dróbka z Gromadna, Agacie i Markowi Sowa z Falmierowa. Bóg zapłać.
4. W minioną niedzielę, Parafia nasza przeżywała ODPUST ku czci swojego Patrona św. Jakuba Apostoła. Dziękuję wszystkim obecnym za modlitwę, jak również dziewczynkom sypiącym kwiatki, sztandarom, feretronom, Panom strażakom z Gromadna, całej służbie liturgicznej, Panu organiście oraz Michalinie Barciszewskiej za piękny śpiew i wszystkim, którzy się przyczynili do upiększenia naszej uroczystości. Bóg zapłać.
5. W tym tygodniu nie będzie Mszy Św. w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko w środę po Mszy Św. Będę dostępny telefonicznie.
6. W środę od 17.00 do 18.00 okazja do spowiedzi I piątkowej. Nowenna Do M B Nieustającej Pomocy i Msza Św. w intencjach zbiorowych o godz. 18.00.
7. Bardzo dziękuję i zarazem proszę o kwiatki do Kościoła.
8. Wszystkie wiadomości dotyczące Parafii, Diecezji, naszych spraw duchowych i innych podczas pandemii, epidemii znajdziemy na stronie internetowej naszej Parafii (www.parafiagromadno.pl) w zakładce (linku) Koronawirus.
9. Polecam prasę i książkę katolicką : Nowy Przewodnik Katolicki (polecam artykuły i reportaże : Jasna Góra ponad podziałami, Nie pić dla innych, Nie święci garnki lepią i inne) a także miesięcznik Rycerz Niepokalanej (to czasopismo wydawane przez Ojców Franciszkanów z Niepokalanowa). Jest też numer Małego Przewodnika Katolickiego dla dzieci na wakacje z różnymi dodatkami. Gazety są wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła. Nowy Przewodnik Katolicki dla tych którzy mają prenumeratę – odbiór w zakrystii.
10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej Rodziny parafialnej + Joannę Pyszka, lat 82, mieszkankę Dobrzyniewa. Pogrzeb odbył się w czwartek w Gromadnie. Polećmy naszą zmarłą Siostrę Bożemu miłosierdziu : Wieczny odpoczynek …………………

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz