Porządek Mszy św.:
wtorki i czwartki: godz.9:00
Niedziele i święta: sobota: godzi.: 17:00,
niedziela: godz.: 8:00, 10:00, 11:30
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 18.07.2021

1. Ewangelia tej niedzieli ukazała nam troskę Pana Jezusa o Jego uczniów, zmęczonych wykonywaniem zleconej im przez Niego misji. Pan Jezus jako dobry Pasterz troszczy się również o nas. Niech ta prawda towarzyszy nam zarówno w czasie pracy jak i odpoczynku.
2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Dziękuję za ofiary dzisiejsze w III niedzielę miesiąca na trwające nasze prace renowacyjne ołtarza Matki Bożej. Bóg zapłać.
3. Dzisiaj po każdej Mszy Św. poświęcenie pojazdów z okazji św. Krzysztofa. Zapraszam przede wszystkim pojazdy nowe a także te już poświęcone, wszystkie. Błogosławieństwa nigdy nie za dużo. Niech ten św. patron prowadzi nas zawsze bezpiecznie po drogach i do celu. Przy poświęceniu oraz dodatkowo do puszek można złożyć ofiarę na zakup pojazdów dla misjonarzy. Stanę na końcu parkingu i będziemy podjeżdżali kierując się w stronę cmentarza jednokierunkowo .
4. W poniedziałek 19.07. ugościmy w Falmierowie na Sali wiejskiej pielgrzymów pieszej Grupy Góreckiej Złotej pielgrzymujących na Jasną Górę.
5. We wtorek po Mszy Św. o godz. 9.00 Nowenna do Św. Rocha. Prośby i podziękowania na nowennę można składać do skarbony obok obrazu Św. Rocha.
6. W środę o godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza Św. zbiorowa.
7. 25 lipca, w niedzielę za tydzień, przypada święto Św. Jakuba Większego – Patrona Naszej Parafii. Suma Opustowa będzie o godz. 12.00, a odprawi Ją i Słowo Boże wygłosi Ks. Paweł Kiejkowski – Profesor Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, dr habilitowany z Gniezna. Zachęcam do licznego udziału, spotkajmy się przy komunijnym stole. Uczcijmy naszego Patrona. W uroczystej procesji niech wezmą udział chorągwie, sztandary naszej Parafii a także baldachim – o co proszę Panów strażaków. Proszę też o sypanie kwiatków przez dziewczynki.
8. Biuro Parafialne czynne podczas wakacji po Mszach Św. w dni powszednie.
9. Okazja do spowiedzi św. zawsze przed Mszą Św.
10. Bardzo proszę o kwiaty do Kościoła, niech przyozdabiają naszą świątynię. Bóg zapłać za otrzymane.
11. Pielgrzymki parafialne – 5 dniowa Wycieczko – Pielgrzymka do kotliny Jeleniogórskiej 13.09. – 17.09.2021 (koszt 1300 zł) - ogłoszenie w gablocie i na stronie parafialnej (www.parafiagromadno.pl) . Zapisy wstępne u mnie.
12. Zapowiedzi Przedmałżeńskie : Mikołaj Pisula, st. wolnego, zam. Kunowo (Parafia Bługowo) i Dominika Marchewka, st. wolnego, zam. Polinowo, zap. II, Wojciech Senska, st. wolnego, zam. Łobżenica i Hanna Stęposz, st. wolnego, zam. Polinowo, zap. II. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, w sumieniu jest zobowiązany powiadomić o tym swojego duszpasterza.
13. Polecam najnowsze wydanie tygodnika : Przewodnik Katolicki w cenie 6 zł., Mały Przewodnik dla dzieci na wakacje z dodatkową książeczką o Kainie i Ablu , Rycerz Niepokalanej na miesiące lipiec i sierpień w środku z kalendarzem ściennym na 2022 rok i inna prasa. Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła, a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii.

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz