Porządek Mszy św.:
Niedziele i święta: 8:00, 10:00, 11:30
(w Wielkim Poście zamiast 11.30 na 14:00
sobota: godz.: 17:00
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 24.06.2018

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Narodzenie św. Jana Chrzciciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa.
2. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości. Zapraszam do soboty na nabożeństwa czerwcowe po Mszach Św.
3. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą III niedzielę. Na nasze inwestycje zebraliśmy 1850 zł. Bóg zapłać. (omówić prace)
4. Dziękuję za ofiary złożone w minionym tygodniu na czystość i sprzątanie Kościoła : Barbarze oraz Józefowi Zagrodzkim ze Szczerbina. Bóg zapłać.
5. W środę o godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza Św. zbiorowa.
6. W piątek 29 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Jak wiemy, święci Piotr i Paweł są nazywani filarami Kościoła. A ponieważ przez wieki panowało przekonanie, że zginęli tego samego dnia w Rzymie, od starożytności chrześcijańskiej obchodzono ich święto tego samego dnia. Msze Św. wg. porządku świąt zniesionych tj. godz. 10.00 i 18.00. Taca przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Z racji Uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.
7. Za tydzień, w I niedzielę lipca po Sumie o 11.30 odprawimy nabożeństwo błagalne o dobre żniwa. Zapraszam do tej wspólnej modlitwy.
8. Trwają przygotowania do Pieszej Pielgrzymki diecezji bydgoskiej z Grupą Złotą z Górki Klasztornej na Jasną Górę w dniach 19.07.- 31.07.2015 r. Zapraszam wszystkich chętnych do uczestnictwa w tej pielgrzymce (szczególnie młodych). Zgłaszać się można w Górce Klasztornej. Uczestnicy pielgrzymki zatrzymają się tradycyjnie na posiłek w Falmierowie. Już dziś myślimy i chcemy przygotować się na ich przyjęcie. Złóżmy na ten cel nasze ofiary za tydzień w niedzielę do puszek przed Kościołem. Myślę, że będzie to najpiękniejszym uczynkiem miłosierdzia co do ciała spełnionym przez wszystkich naszych parafian którzy będą chcieli nakarmić i ugościć tych pielgrzymów na terenie naszej Parafii. O przeprowadzenie tej zbiórki bardzo proszę Matki Różańcowe z II Róży ze Szczerbina.
9. Proszę dokonać końcowych wpłat na pielgrzymko – wycieczkę na Podlasie 9 – 13. 07.2018 u mnie bądź na konto parafialne.
10. Bardzo proszę o kwiaty do Kościoła, niech przyozdabiają naszą świątynię. Bóg zapłać za otrzymane.
11. Zapowiedzi Przedmałżeńskie : Jarosław Stefaniak, st. wolnego, zam. w Łobżenicy i Adrianna Kuna, st. wolnego, zam. w Kościerzynie W., zap. I, Wojciech Michaś, st. wolnego, zam. w Liszkowie i Dominika Konopa, st. wolnego, zam. w Falmierowie, zap. I. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, w sumieniu jest zobowiązany powiadomić o tym swojego duszpasterza.
12. Polecam najnowsze wydanie tygodnika : Przewodnik Katolicki z wieloma ciekawymi i bogatymi duchowo artykułami (Modlitewnik – 5 minut z Panem Bogiem na miesiąc lipiec, Ubodzy zmieniają nas na lepsze – dają nam więcej niż my możemy im dać oraz wiele innych) w cenie 5 zł., Mały Przewodnik dla dzieci i inna prasa. Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii.

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz