Porządek Mszy św.:
Niedziele i święta: 8:00, 10:00, 11:30
(w Wielkim Poście zamiast 11.30 na 14:00
sobota: godz.: 17:00
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 14. 07. 2019

1. Pan Jezus przypomina dziś w Ewangelii o największym przykazaniu − przykazaniu miłości oraz w prosty sposób wyjaśnia, jak należy je wypełniać. W każdym człowieku należy dostrzegać brata, który może potrzebować naszej pomocy.
2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać. Ofiary zbierane za tydzień (III niedzielę miesiąca) przeznaczone będą na nasze inwestycje (prace renowacyjne przy bocznym ołtarzu w Kościele).
3. Dziękuję za ofiary złożone w minionym tygodniu na czystość i sprzątanie Kościoła : Edycie i Wiesławowi Pasieta oraz Zbigniewowi Jankowskiemu z Falmierowa. Bóg zapłać.
4. W najbliższy piątek 19 lipca wyruszy z Górki Kl. piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcam do udziału – szczególnie młodych. Ugościmy pielgrzymów w Falmierowie o godz. 10.30 na terenie DPS i poprosimy by zanieśli przed tron Królowej Polski w Częstochowie także nasze intencje.
5. W środę o godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza Św. zbiorowa.
6. Okazja do spowiedzi św. zawsze przed Mszą Św.
7. 25 lipca, w następny czwartek, przypada święto Św. Jakuba – Patrona Naszej Parafii. ODPUST ku czci swojego Patrona odprawimy w najbliższą po 25 lipca niedzielę tj. 28 lipca. Suma opustowa będzie o godz. 12.00, a odprawi Ją i Słowo Boże wygłosi Ks. Proboszcz Jan Andrzejewski z Pobiedzisk. Zachęcam do licznego udziału, spotkajmy się przy komunijnym stole. Uczcijmy naszego Patrona. W uroczystej procesji niech wezmą udział chorągwie, sztandary a także baldachim – o co proszę Panów strażaków.
8. W przyszłą niedzielę 21 lipca po wszystkich Mszach Świętych pobłogosławimy mechaniczne pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Zapraszam przede wszystkim pojazdy nowe a także te już poświęcone, wszystkie. Błogosławieństwa nigdy nie za dużo. Niech ten św. patron prowadzi nas zawsze bezpiecznie po drogach i do celu. Przy poświęceniu tradycyjnie zbieramy ofiary na zakup pojazdów dla misjonarzy. Stanę przed salką na ulicy i będziemy podjeżdżali kierując się w jedną stronę (tak jak co roku).
9. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy należący do Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie ogłasza nabór na : - Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne – specjalność katechetyka - 2 – letnie Podyplomowe Studia Teologiczno – Katechetyczne - Roczne Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej. Rekrutacja do września. Bliższe informacje na plakacie w gablotce.
10. Pielgrzymko – Wycieczka Litwa – Łotwa - Estonia od 2.09. – 8.09.2019, zapisy trwają - szczegółowy program w gablotce oraz strona internetowa Parafii : (www.parafiagromadno.pl) . Pozostałość opłaty dokonujemy do początku sierpnia u mnie.
11. Bardzo proszę o kwiaty do Kościoła, niech przyozdabiają naszą świątynię. Bóg zapłać za otrzymane.
12. Zapowiedzi Przedmałżeńskie : Adam Barciszewski, st. wolnego, zam. w Gromadnie i Magdalena Szymańska, st. wolnego, zam. w Kruszkach, zap. III, Michał Boryca, st. wolnego, zam. w Luchowie i Agata Kuna, st. wolnego, zam. w Kościerzynie W., zap. I. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, w sumieniu jest zobowiązany powiadomić o tym swojego duszpasterza.
13. Polecam najnowsze wydanie tygodnika : Przewodnik Katolicki z wieloma ciekawymi i bogatymi duchowo artykułami (W 2030 roku będzie już za późno – mamy jeszcze trochę czasu i środki techniczne, aby powstrzymać ekologiczną katastrofę, Putin u Franciszka – do trzech razy sztuka i wiele innych) w cenie 6 zł. i Mały Przewodnik Katolicki – dla dzieci – już na 2 miesiące lipiec i sierpień z dodatkiem płyty DVD mieszczącej 2 filmy dla dzieci (cena 9 zł). Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wejścia do Kościoła a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii.

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz