Porządek Mszy św.:
Niedziele i święta: 8:00, 10:00, 11:30
(w Wielkim Poście zamiast 11.30 na 14:00
sobota: godz.: 17:00
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

II Niedziela Zwykła 14.01.2018

1. Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić się przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia.
2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać. Ofiary zbierane za tydzień w 3 niedziele miesiąca przeznaczone na cele inwestycyjne naszej parafii (tegoroczne zdobienia i złocenia).
3. Dziękuję za ofiary złożone w minionym tygodniu na czystość i sprzątanie Kościoła podczas kolędy. Bóg zapłać.
4. Msze Św. w tym tygodniu o godz. 9.00 z racji kolędy, w sob. o 17.00, w środę nowenna do MBNP.
5. Plan kolędy:
- poniedziałek 15 stycznia od godz. 10.00 – Falmierowo. Początek od P. Jerzego Łuki do P. Adama Jagodzińskiego. - wtorek 16 stycznia od godz. 10.00 – Falmierowo wybudowanie. Początek od P. Łukasza Goła do P. Aurelii Głyżewskiej. - środa 17 stycznia od godz. 10.00 – Gromadno wybudowanie a od 12.00 Falmierowo szosa od P. Andrzeja Cybulskiego do P. Jana Bąka. - czwartek 18 stycznia od godz. 10.00 – Polinowo. Początek od P. Tomasza Marchewki do P. Włodzimierza Stęposza. - piątek 19 stycznia od godz. 10.00 – Dobrzyniewo. Początek od Państwa Pabian do P. Karola Kowalskiego. - sobota 20 stycznia od godz. 9.00 – Młotkówko. - poniedziałek 25 stycznia od godz. 10.00 – Dobrzyniewo. Początek od P. Jana Mosia do Pani Piaseckiej . - wtorek 26 stycznia od godz. 10.00 – Dobrzyniewo. Początek od P. Kamila Sajdak do końca wioski (bloki).
Proszę o przyjazd po księdza we wszystkie dni na godzinę 9.45, w sobotę na 8.45.
6. Ofiary składane w tym roku podczas kolędy przeznaczone będą na zdobienia i złocenia Kościoła.
7. W miarę możliwości starajmy się aby wszyscy członkowie rodzin, jeżeli pozwalają im na to obowiązki, byli obecni na kolędzie. Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty z religii. Będzie można zamawiać intencje mszalne, regulować opłaty cmentarne i za sprzątanie kościoła.
8. Zapraszamy na naszą VI parafialną Zabawę Karnawałową, która odbędzie się 10 lutego 2018r. (w ostatnią sobotę karnawału) na sali w Kościerzynie W. O pomoc organizacyjną i kulinarną proszę Parafian (szczególnie Panie) ze Szczerbina.. Zapisy trwają (szczególnie podczas kolędy). Parafiadę prowadził będzie zespół Aplauss. Dochód z tej zabawy ma być przeznaczony na zdobienia i złocenia w Kościele. Cena od pary 180 zł. (100zł. – cel zabawy, 50zł.- konsumpcja, 30 zł.- zespół). Jako cegiełkę na ten cel można ofiarować także najróżniejsze przedmioty które będą rozlosowane podczas zabawy. Nie będzie na zabawie licytacji ale zabawa losowa tak jak w zeszłym roku.
9. Polecam najnowsze wydanie tygodnika : Przewodnik Katolicki. Znajdziemy w nim wiele ciekawych i także bogatych duchowo artykułów (Religijność Polaków – statystyki na rok 2017, Dlaczego rozpadają się młode małżeństwa, Uzależnienie od gier na liście chorób i wiele innych ciekawych felietonów) w cenie 5 zł. Zachęcam do lektury. Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii.

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz