Porządek Mszy św.:
Niedziele i święta: 8:00, 10:00, 11:30
(w Wielkim Poście zamiast 11.30 na 14:00
sobota: godz.: 17:00
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

VI Niedziela Zwykła 16.02.2020

1. W dzisiejszą, szóstą niedzielę w ciągu roku, w cyklu „A” czytamy Ewangelię wg św. Mateusza. Dziś Jezus, kontynuując swoje nauczanie określane jako „Kazanie na górze”, zwraca naszą uwagę na relacje międzyludzkie, rodzinne i przyjacielskie.
2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedziele. Bóg zapłać. Dzisiaj naszą składkę inwestycyjną przeznaczamy na zakup oleju grzewczego.
3. Dziękuję za ofiary złożone na czystość i sprzątanie Kościoła mieszkańcom Dobrzyniewa : Elżbiecie Pabian, Elżbiecie i Zbigniewowi Makowskim, Mirosławowi oraz Romanowi Zamiatała, Hannie i Andrzejowi Balcer, Jolancie i Mirosławowi Kubackim, Bernadecie i Januszowi Najdek, Jadwidze i Krzysztofowi Westfal, Marzenie i Ryszardowi Pyszka, Klaudii i Jarosławowi Barabasz, Katarzynie i Sebastianowi Tadych, Marii i Januszowi Frankowskim, Annie i Łukaszowi Tadych, Rodzinie Kowalskich, Barbarze i Kazimierzowi Czerwińskim, Alinie Krzywańskiej, Bogumile i Maciejowi Dudek, Rodzinie Dominiak, Janinie Betańskiej, Małgorzacie i Benedyktowi Bratkowskim, Ewelinie i Tomaszowi Moś, Barbarze Zaborowskiej, Bożenie i Józefowi Bąk, Zofii i Mirosławowi Bladzich, Halinie i Stanisławowi Osesek, Emilii i Rajmundowi Guss, Elżbiecie oraz Maciejowi Nowickim, Leszkowi Malczewskiemu, Dorocie i Mariuszowi Meller, Rodzinie Pawłowskich i Ryczek, Kamilowi Sajdak, Marii i Mirosławowi Białakowskim, Rodzinie Sajdak i Wojtczak, Teresie i Edmundowi Piaseckim, Reginie Młodzik, Wiesławie i Dariuszowi Barabasz oraz Marii Zamiatała, Rodzinie Szpot, Agnieszce i Sławomirowi Dutkiewicz, Ewie i Bernardowi Graw, Rodzinie Ulińskich, Renacie i Januszowi Pyszka . Bóg zapłać.
4. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci kl. 3, przygotowujących się do I Komunii Św.
5. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza Św. zbiorowa o 17.00.
6. W piątek 21 lutego proszę na Mszę Św. i spotkanie w kościele o godz. 17.00 uczniów klas VII oraz VIII przygotowujących się do bierzmowania. Pół godziny wcześniej będzie okazja do spowiedzi (miesiąc luty).
7. W najbliższą sobotę 22 lutego organizujemy w Kościerzynie W. VIII Parafiadę z której dochód będzie przeznaczony na renowację 2 bocznego ołtarza Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej (koszt 119 tys. zł.). Może się to udać i dojść do skutku tylko dzięki Wam moi drodzy. Ustaliliśmy z Radą parafialną, że bilety po 200 zł. od pary (z czego 50 zł. na konsumpcję, 50 zł. na zespół muzyczny Koral z Miasteczka Krajeńskiego, 100 zł. cegiełka na ołtarz). Aby dochód mógł być jeszcze większy, proszę chętnych parafian o różne fanty, rzeczy, napoje, produkty konsumpcyjne, słodycze (symboliczne przedmioty) na zabawę loteryjną (te rzeczy proszę do mnie najlepiej do czwartku 20 lutego). Są jeszcze wolne miejsca (także osoby spoza naszej parafii). Początek Parafiady o godz. 19.30, koniec o 4.00. Zadeklarowane ciasta, placki proszę najlepiej dostarczyć na salę w Kościerzynie W. bądź jeżeli wygodniej to do mnie.
8. Z racji sobotniej zabawy za tydzień w niedziele godziny Mszy Św. będą trochę zmienione, tzn. o godz. 10.00, 11.30 i 14.00. Nie będzie o godz. 8.00.
9. Polecam najnowsze wydanie tygodnika : Przewodnik Katolicki. Znajdziemy w nim wiele ciekawych i także bogatych duchowo artykułów (Kościół chce działać przejrzyście – Papież Franciszek zniósł tajemnicę papieską, Dramat w cieniu wirusa, Paczki po grecku - przepis i wiele innych ciekawych felietonów) w cenie 6 zł., jest też Mały Przewodnik dla dzieci na miesiąc luty z plakatami i atrakcjami dodatkowymi i inna prasa. Zachęcam do lektury. Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii.

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz