Porządek Mszy św.:
wtorki i czwartki: godz.9:00
Niedziele i święta: sobota: godzi.: 17:00,
niedziela: godz.: 8:00, 10:00, 11:30
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

I Niedziela Adwentu – 27.11.2022

1. Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania.
2. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Hasłem tego roku będą słowa z nakazu misyjnego Chrystusa: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Decyzją ks. Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Włodarczyka, od I Niedzieli Adwentu, we wszystkich kościołach i kaplicach naszej diecezji, na zakończenie każdej Mszy Św., odmawiana będzie MODLITWA ZA DIECEZJĘ. Ufam – pisze ks. Biskup, że modlitwa ta, szybko zapadnie w pamięci ludu wiernego i będzie sposobnością do wyproszenia łask tak bardzo potrzebnych dla naszej diecezji i przyczyni się do ożywienia powołań wśród młodych ludzi.
3. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary z ostatniej niedzieli. Na nasze inwestycje zebraliśmy 2670 zł. Bóg zapłać.
4. Przyszła niedziela, II Niedzielę Adwentu, tradycyjnie będzie w Polsce dniem modlitwy i pomocy materialnej dla katolików na wschodzie. Wielu z nas jest przecież w różny sposób związana z tymi terenami, gdzie cały czas oni potrzebują naszej pomocy. W całej Polsce będą zbierane ofiary do na ten cel. Nasz skarbona będzie wystawiona tradycyjnie w nawie głównej kościoła, nieopodal głównego wejścia.
5. Dziękuję za ofiary złożone w minionym tygodniu na czystość i sprzątanie Kościoła : Marzenie i Sławomirowi oraz Magdalenie i Adamowi Barciszewskim z Gromadna, Sylwii i Dariuszowi Łukasik ze Szczerbina. Bóg zapłać.
6. Adwent – czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i do naszego spotkania ze Zbawicielem w wieczności. Wykorzystajmy ten czas dla odnowienia naszej więzi z Bogiem i ludźmi. Po adwentach ścieżkach prowadzić nas będzie Maryja. Pozwólmy Jej na to. Wyrazem tego będzie nasz udział w Roratach (poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00). Dzieci niech przyjdą z lampionami. Będziemy na Roratach składać wyklejankę adwentową. Niech w tych pięknych Mszach Św. Maryjnych nasz udział będzie jak najliczniejszy. Niech w tegorocznym adwencie nie zabraknie naszych dobrowolnych umartwień i postanowień.
7. Dzisiaj w I niedzielę adwentu podczas Mszy Św. poświęcam opłatki na Stół Wigilijny. Od dzisiaj przez cały adwent będzie można te opłatki jak również świece Bożonarodzeniowe Caritas nabywać w zakrystii i w biurze parafialnym w dni urzędowania. Opłatki są w paczuszkach (2 duże i 3 małe) dla rodziny. Do takiej paczuszki dołączona jest na kartce modlitwa i Ewangelia na Wieczerzę wigilijną. Świece Caritas są duże (18 zł.) i małe (10 zł.) które mają być rozprowadzone w całej Polsce jako pomoc dla potrzebujących. Niech więc zapłoną one na naszych stołach w wieczór wigilijny.
8. We wtorek na zakończenie Mszy Św. o godz. 9.00 zapraszam na nowennę do Św. Rocha
9. W środę nowenna do M B Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa o godz. 17.00.
10. W poniedziałek 28 listopada, na godz. 19.30 zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.
11. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne a w I piątek nabożeństwo do NSPJ. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 16.00 do 17.00 dla wszystkich. W I piątek miesiąca od godz. 9.00 odwiedzę w domach z sakramentami Św. chorych i osoby starsze.
12. W I sobotę po Mszy Św. o godz. 17.00 będzie nabożeństwo do Niepokalanie Poczętej przed ołtarzem Matki Bożej.
13. Polecam prasę i czasopisma katolickie : Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii. Jest nowy miesięcznik Rycerz Niepokalanej na grudzień i kalendarze małe ścienne na 2023 rok.

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz