Porządek Mszy św.:
Dni powszednie:
KWIECIEŃ - PAŹDZIERNIK: godz.: 18:00
LISTOPAD - MARZEC: godz. 17:00
wtorek: godz.9:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:00, 11:30
(w Wielkim Poście zamiast 11.30 na 14:00
sobota: godz.: 17:00
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

Ogłoszenia Parafialne

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 20.05.2018
ZIELONE ŚWĄTKI

1. Dzisiaj Niedziela Zesłania Ducha Świętego, nazywana w Polsce Zielonymi Świątkami. Kończymy ten czas paschalny wielkim darem Duch Św. który umacnia Kościół w jedności, który odnawia oblicze ziemi i ludzkie serca. Niech ta obecność Ducha Św. w dziejach Kościoła i świata, umacnia także nas. Procesja dookoła Kościoła dzisiaj przed Sumą o godz. 11.30.
2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać. Dzisiaj w III niedzielę miesiąca nasza składka inwestycyjna przeznaczona będzie na tegoroczne prace w Kościele (omówienie).
3. Dziękuję za ofiary złożone w minionym tygodniu na czystość i sprzątanie Kościoła : Marii, Franciszkowi i Wojciechowi Laska ze Szczerbina, Alicji Włodarek z Kościerzyna W. Bóg zapłać.
4. Jutro, w poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt – obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Msze Św. w naszym Kościele o godz. 10.00 i 18.00. W dniu jutrzejszym lud wierny oddaje swojej Królowej i Patronce Ziemi Krajeńskiej w sanktuarium w Górce Klasztornej. Główna uroczystość o godz. 12.00.
5. Trwa maj, miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe z Litanią loretańską każdego dnia wg. następującego porządku : niedziele i święta po Mszy Św. o godz. 11.30., w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00 (ok. 18.30), we wtorki po Mszy Św. o godz. 9.00, w soboty po Mszy Św. o godz. 17.00. Zadbajmy O Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie i w lokalnej wspólnocie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii Loretańskiej, pieśni maryjnych, różańca, czy wieczorny Apel.
6. W środę Nowenna Do M B Nieustającej Pomocy będzie połączona razem z nabożeństwem majowym po Mszy Św.
7. W czwartek jeżeli pogoda pozwoli to nabożeństwo majowe po Mszy Św. odprawimy przy Grocie MB przed Kościołem.
8. W sobotę, 26 maja, będziemy obchodzić Dzień Matki. Z tej okazji nie tylko składajmy życzenia i podarunki naszym mamom, ale polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, by mogły dobrze wypełniać swoją misję. A dla tych, które już Pan powołał do wspólnoty ze sobą w niebie, prośmy o Boże miłosierdzie, aby mogły wyśpiewywać Jego chwałę na wieki. Zapraszam wiec szczególnie do tej modlitwy podczas Mszy Św. i nabożeństwa majowego.
9. W przyszłą niedzielę 27 maja Uroczystość Trójcy Przenajświętszej a zarazem dzień I Komunii Św. dla 32 dzieci naszej parafii. Uroczystość komunijna na Mszy Św. o godz. 10.30. Msze Św. wcześniejsze tej niedzieli będą o godz. 7.30 i 9.00. Proszę, aby uroczystość komunijna miała charakter religijny i radosny. Odnośnie fotografowania i filmowania przypominam, ze tylko jeden fotograf i jeden kamerzysta jest do tego uprawniony, aby zachować powagę tej uroczystości. Dziękuję ojcom dzieci komunijnych za prace porządkowe przy kościele i otoczeniu, by pięknie przygotować się na uroczystość komunijną.
10. Spotkania, próby dla dzieci pierwszokomunijnych w tym tygodniu w środę o godz. 16.00. We wtorek na godz. 16.00 zapraszam mamy dzieci komunijnych by posprzątać świątynię, przyozdobić i pięknie przygotować na uroczystość komunijną.
11. Spowiedź dla dzieci komunijnych w piątek 25 maja o godz. 16.30. Spowiedź dla rodziców, rodzeństwa i krewnych tych dzieci także od godz. 16.30 (będzie więcej księży).
12. Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku 31 maja. Uprzejmie proszę o zbudowanie ołtarzy p. Karola Kowalskiego, p. Stanisława Stefaniaka, p. Jerzego Kozioł, p. Stanisława Mrotka. Msze Św. odprawiane będą o godz. 8.00, 10.00 a następnie procesja eucharystyczna przez wioskę i ostatnia Msza Św. po zakończeniu procesji. Proszę o udekorowanie trasy procesji i domów. Niech w procesji nie zabraknie sztandarów, wszystkich chorągwi i naszej rozmodlonej obecności. Podobnie niech będzie w czasie całej Oktawy Bożego Ciała. Zapraszam do udziału poszczególne miejscowości naszej parafii które będą odpowiadały za czynny udział i obstawienie procesji Bożego Ciała i podczas Oktawy. Następujący porządek : Boże Ciało – Gromadno oraz Panowie naszej parafii (prowadzenie księdza), piątek – Dobrzyniewo, sobota – Polinowo i Młotkówko, niedziela – Falmierowo wieś i szosa , poniedziałek – Falmierowo wyb. 2 drogi, wtorek - Kruszki, środa – Szczerbin, czwartek zak. Oktawy – straż Gromadno z mieszkańcami, piątek Uroczystość NSPJ – Kościerzyn W. Bardzo bym prosił o zorganizowanie się a Msze Św. w czasie Oktawy będą o godz. 19.00 w niedzielę o godz. 10.00.
13. W najbliższy wtorek o godz. 18.00 próba sypania kwiatków na Boże Ciało. Zapraszam jak najwięcej dziewczynek z naszej parafii.
14. Pielgrzymki parafialne – Wycieczko – Pielgrzymka na Podlasie 9 – 13.07.2018 - ogłoszenie w gablocie i na stronie parafialnej (www.parafiagromadno.pl) . 29 maja będzie pielgrzymka dzieci I komunijnych z rodzinami do Lichenia. Będą jeszcze miejsca wolne – jeżeli byliby chętni proszę się do mnie zgłosić. Koszt 50 zł.
15. Pielgrzymki parafialne – Wycieczko – Pielgrzymka na Podlasie 9 – 13.07.2018 - ogłoszenie w gablocie i na stronie parafialnej (www.parafiagromadno.pl) . 29 maja będzie pielgrzymka dzieci I komunijnych z rodzinami do Lichenia. Będą jeszcze miejsca wolne – jeżeli byliby chętni proszę się do mnie zgłosić. Koszt 50 zł.
16. Zapowiedzi przedmałżeńskie : Julian Szalski, stan wolny, zam. Kruszka i Małgorzata Woźniak, stan wolny, zam. Wiśniewka (Parafia Sępólno), zap. III, Robert Wasik, stan wolny, zam. Ujście i Hanna Moś, stan wolny, zam. Dobrzyniewo, zap. III, Mariusz Bednarek, stan wolny, zam. Kościerzyn W. Gaj i Ewelina Feszczur, stan wolny, zam. Piła (Parafia Św. Rodziny), zap. II. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami, powinien o tym powiadomić swojego duszpasterza.
17. Polecam najnowsze wydanie tygodnika : Przewodnik Katolicki z wieloma ciekawymi i bogatymi duchowo artykułami (Duch Święty – w skomplikowanym świecie uczuć, Między słońcem a genami – czyli dokąd nauka prowadzi wiarę, Mamo, nie jesteś sama i wiele innych) w cenie 5 zł., Mały Przewodnik dla dzieci (następna część Lamelia Opowiada) i inna prasa. Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii.

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz