Porządek Mszy św.:
Dni powszednie:
KWIECIEŃ - PAŹDZIERNIK: godz.: 18:00
LISTOPAD - MARZEC: godz. 17:00
wtorek: godz.9:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:00, 11:30
(w Wielkim Poście zamiast 11.30 na 14:00
sobota: godz.: 17:00
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Wielkiego Postu 11.03.2018

1. Dziś – czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą radości, od pierwszych słów antyfony mszalnej na wejście: „Raduj się, Jerozolimo”. Powodem tej radości wyrażonej we wspomnianych wyżej słowach, a także w różowym kolorze szat liturgicznych jest zbawienie w Chrystusie. Uczyńmy wszystko aby z niego w pełni skorzystać.
2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać. Za tydzień w III niedzielę miesiąca nasza składka inwestycyjna.
3. Dziękuję za ofiary złożone na czystość i sprzątanie Kościoła mieszkańcom Dobrzyniewa : Elżbiecie Pabian i Stefanii Kozłowskiej, Elżbiecie i Zbigniewowi Makowskim, Mirosławowi oraz Romanowi Zamiatała, Hannie i Andrzejowi Balcer, Jadwidze i Krzysztofowi Westfal, Marzenie i Ryszardowi Pyszka, Marii i Januszowi Frankowskim, Annie, Alinie i Karolowi Kowalskim, Barbarze i Kazimierzowi Czerwińskim, Alinie Krzywańskiej, Rodzinie Dominiak, Janinie Betańskiej, Ewelinie i Tomaszowi Moś, Barbarze Zaborowskiej, Bożenie i Józefowi Bąk, Zofii i Mirosławowi Bladzich, Halinie i Stanisławowi Osesek, Makowi oraz Dorocie i Bogdanowi Osesek, Elżbiecie oraz Maciejowi Nowickim, Leszkowi Malczewskiemu, Ludwice i Edwardowi Pawłowskim, Rodzinie Graw, Rodzinie Ulińskich, Renacie i Januszowi Pyszka, Ewie i Edmundowi Szpot, Agnieszce i Sławomirowi Dutkiewicz, Rodzinom Sajdak i Wojtczak, Reginie Młodzik. Bóg zapłać .
4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.00.
5. W piątek o godzinie 17.00 odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich a po nim Msza Święta. Czcicieli Chrystusa Ukrzyżowanego zapraszam.
6. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 14.00 Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym (głosi je dzisiaj ksiądz z Górki Kl.). Po zakończonych Gorzkich Żalach o ok. 14.45 ostatnia Msza Św. W niedziele Wielkiego Postu nie ma Mszy Św. o 11.30. Niech będzie nas jak najwięcej na tym pięknym, polskim, pasyjnym nabożeństwie.
7. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, tj.: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego. Chciejmy obficie korzystać z tego skarbca łaski, jaki poprzez Kościół ofiaruje nam Bóg, aby zbliżyć nas do siebie.
8. Nasza spowiedź św. wielkanocna z udziałem zaproszonych kapłanów naszego dekanatu będzie 22 marca (czwartek przed Niedzielą Palmową). Ufam że wszyscy spełnią swój chrześcijański obowiązek i przykazanie kościelne by uczestniczyć w spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
9. Jak to było praktyką lat ubiegłych, proszę o ofiary z poszczególnych wiosek naszej parafii na kwiaty do Grobu Pańskiego. O przeprowadzenie tej zbiórki proszę mieszkańców. Za ofiary złożone na ten cel dziękuje dzisiaj mieszkańcom Gromadna i Szczerbina.
10. Rodzice dzieci I komunijnych mogą odbierać w zakrystii Książeczki które będą poświęcone dzieciom w niedzielę Palmową na Mszy Św. o godz. 10.00. Cena książeczki 10 zł.
11. Polecam najnowsze wydanie tygodnika : Przewodnik Katolicki. Znajdziemy w nim wiele ciekawych i także bogatych duchowo artykułów (Czego przez 5 lat nauczył nas Papież Franciszek – rocznica wyboru, Kościół i moda, Jak post wpływa na człowieka i wiele innych ciekawych felietonów) w cenie 5 zł. Jest też Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci na marzec z kolejną częścią Lamelia Opowiada. Zachęcam do lektury. Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii.

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz