Porządek Mszy św.:
Niedziele i święta: 8:00, 10:00, 11:30
(w Wielkim Poście zamiast 11.30 na 14:00
sobota: godz.: 17:00
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

II Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2019

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Dzisiaj w Kościele przeżywamy niedzielę Ad Gentes – naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Dzisiaj wspieramy ofiarami do puszek przed Kościołem misjonarzy. Za przeprowadzenie tej zbiórki bardzo dziękuję Paniom, Matkom Różańcowym z Dobrzyniewa i Młotkówka.
2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać. Dziękuję za ofiary dzisiaj w III niedziela miesiąca na nasze cele inwestycyjne.
3. Sprostowanie – podziękowanie przeoczone przed tygodniem w sprawozdaniu dla Straży Pożarnej w Gromadnie za wsparcie (co roku) na Parafiadę. Bóg zapłać i przepraszam za ominięcie.
4. Dziękuję za ofiary złożone na czystość i sprzątanie Kościoła mieszkańcom Gromadna (II część) : Annie i Danielowi Barciszewskim, Karolinie i Przemysławowi Góral, Kamili i Grzegorzowi Gieruć, Marcie Bąk, Genowefie i Wiesławowi Pinkowskim, Małgorzacie i Stanisławowi Mrotek, Grażynie i Andrzejowi Betańskim, Barbarze i Romanowi Brzezińskim, Annie i Henrykowi oraz Aleksandrze i Arkadiuszowi Mrotek, Katarzynie i Krzysztofowi Malczewskim. Małgorzacie i Mirosławowi Staniewskim, Katarzynie i Januszowi Żmidzińskim, Lucynie i Stanisławowi Mrotek, Rodzinie Jacka Kowalskiego, Marzenie i Waldemarowi Kulpa, Zofii i Henrykowi oraz Karolinie i Maciejowi Kowalskim, Marii i Kazimierzowi Zych., Magdalenie i Piotrowi Banach, Marii Wachowiacz, Lucynie i Ryszardowi Chuchla, Marzenie i Sławomirowi Barciszewskim, Ewie ci Wiesławowi Ryczek, Beacie i Marcinowi Kowalskim, Annie i Wojciechowi Kowalskim, Rodzinie Kabat, Henrykowi Klapa. Bóg zapłać.
5. We wtorek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870r. ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej tego dnia o godz. 9.00 przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy się modlić za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających. Tego dnia Odpust parafialny w Fabianowie o godz. 18.00.
6. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.00.
7. W piątek o godzinie 17.00 odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich a po nim Msza Święta. Czcicieli Chrystusa Ukrzyżowanego zapraszam.
8. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 14.00 odprawiać będziemy Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym. Kazania Pasyjne będzie w tym roku głosił ks. Marcin – wikariusz z Górki Kl. Po Gorzkich Żalach ok. 14.45 ostatnia Msza Św. W niedziele Wielkiego Postu nie będzie Mszy Św. o godz. 11.30. Niech będzie nas jak najwięcej na tym pięknym, polskim, pasyjnym nabożeństwie.
9. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, tj.: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego. Chciejmy obficie korzystać z tego skarbca łaski, jaki poprzez Kościół ofiaruje nam Bóg, aby zbliżyć nas do siebie.
10. Jak to było praktyką lat ubiegłych, proszę o ofiary z poszczególnych wiosek naszej parafii na kwiaty do Grobu Pańskiego. O przeprowadzenie tej zbiórki proszę te osoby, które czyniły to w latach poprzednich.
11. Pielgrzymko – Wycieczka Litwa – Łotwa - Estonia od 2.09. – 8.09.2019, zapisy trwają (szczegółowy program w gablotce oraz strona internetowa Parafii adres : parafiagromadno.pl)
12. Bardzo proszę osobę chętną z naszej Parafii, która zechciałaby poprowadzić (oczywiście z moją pomocą) Kronikę Parafialną. Mamy róże zdolności więc zachęcam do ich wykorzystania. A Kronika będzie ważnym świadectwem dla potomnych naszej Parafii. Wcześniej była ona prowadzona przez Panią + Marię Borowczak. Myślę że mi nie odmówicie pomocy.
13. Zapowiedzi Przedmałżeńskie : Jakub Młodzik, st. wolnego, zam. w Topoli i Weronika Łukasik, rozwiedziona cywilnie, zam. w Szczerbinie, zap. II, Maciej Musiał, st. wolnego, zam. w Kruszkach i Anna Lewandowska, st. wolnego, zam. w Kruszkach, zap. II, Bartłomiej Zajączkowski, st. wolnego, zam. w Stefanowie i Aleksandra Konopa, st. wolnego, zam. w Falmierowie, zap. II, Mateusz Plewa, st. wolny, zam. Wyrzysk i Anna Dudziak, st. wolny, zam. Falmierowo, zap. II. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, w sumieniu jest zobowiązany powiadomić o tym swojego duszpasterza.
14. Polecam najnowsze wydanie tygodnika : Przewodnik Katolicki. Znajdziemy w nim wiele ciekawych i także bogatych duchowo artykułów : (Pułapka na katolików, Edukacja seksualna- tak ale jaka? Nauczyciel – człowiek z misją czy usługodawca i wiele innych ciekawych felietonów) w cenie 6 zł., jest też nowy Mały Przewodnik dla dzieci na miesiąc marzec z pięknymi opowiadaniami. Zachęcam do lektury. Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii.

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz