Porządek Mszy św.:
Niedziele i święta: 8:00, 10:00, 11:30
(w Wielkim Poście zamiast 11.30 na 14:00
sobota: godz.: 17:00
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 22.11.2020
UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

1. Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla stanowi zwieńczenie roku liturgicznego, podczas którego przeżywamy całe misterium zbawcze. Przez chrzest święty uczestniczymy w tym misterium i poddajemy się królewskiej władzy Jezusa Chrystusa, który pragnie nas wszystkich zjednoczyć w swoim królestwie prawdy, pokoju i zbawienia.
2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na tacę w ubiegłą III niedzielę miesiąca. Na olej grzewczy do kościoła zebraliśmy 1140 zł. Bóg zapłać.
3. Dziękuję za ofiary złożone w ostatnim czasie na czystość i sprzątanie Kościoła : Henrykowi Klapa z Gromadna, Michałowi Musiał z Kruszki, Rodzinie Radeckich z Polinowa, Bożenie i Józefowi Ziarnik oraz Annie i Tomaszowi Kin z Dobrzyniewa. Bóg zapłać.
4. W związku z obostrzeniami które trwają do 29 listopada , w naszym kościele teraz może uczestniczyć ok. 30 osób. W związku z tym przygotowałem i wyłożyłem na bocznym ołtarzu prawym Św. Rocha listy osób chętnych na świąteczne i niedzielne Msze Św. Można się tam zapisać by nie przekraczać dozwolonej ilości osób. Można się też zapisywać u mnie telefonicznie. Zapisujemy się na godziny : sobota 17.00 i niedziela 8.00, 10.00 11.30, 13.00.
5. W poniedziałek, wtorek i czwartek nie będzie Mszy Św.
6. W środę nowenna do M B Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa o godz. 17.00.
7. Trwa miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych, którym chcemy dopomóc modlitwą i uczynkami miłości. Nasza modlitwa, ofiara, cierpienie, będą wyrazem naszej wiary i wdzięczności za wszelkie dobro, jakie od nich kiedyś w życiu otrzymaliśmy.
8. W tym roku do 30 listopada można zyskać codziennie odpust zupełny i ofiarować go za zmarłe dusze w czyśćcu. Warunki : Komunia Św., nawiedzenie Kościoła (cmentarza), odmówienie modlitwy za zmarłych.
9. W zakrystii i biurze parafialnym przyjmuję intencje mszalne na rok 2021 a także wymienianki roczne i jednorazowe . Można je składać przez cały miesiąc listopad. Nowe wymienianki roczne rozpoczniemy od Adwentu 29 listopada a jednorazowe będę odczytywał do końca listopada odmawiając jedną 10 – kę różańca po Mszach Św. w dni powszednie.
10. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy następny. Hasłem tego roku będą słowa „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Dzieci niech przygotują lampiony na Roraty. Od pierwszej niedzieli Adwentu, będzie można nabywać świece Caritas (mała 6 zł., duża 15 zł.) oraz opłatki na stół wigilijny, które poświęcę podczas każdej Mszy Św.
11. Wszystkie wiadomości dotyczące Parafii, Diecezji, naszych spraw duchowych i innych podczas pandemii, epidemii znajdziemy na stronie internetowej naszej Parafii (www.parafiagromadno.pl) w zakładce (linku) Koronawirus.
12. Polecam prasę i czasopisma katolicką : Nowy Przewodnik Katolicki (polecam artykuły i reportaże : Franciszku, idź i odbuduj Kościół, Media nienawiści – jak się przed nimi bronić) a także miesięcznik Rycerz Niepokalanej na listopad (z dodatkiem : mały kalendarz ścienny na 2021r.). Są też duże kalendarze ścienne kolorowe na nowy rok poświęcone osobie Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, z okazji beatyfikacji Prymasa, w cenie 5 zł. Jest też numer Małego Przewodnika Katolickiego dla dzieci z różnymi dodatkami i inne czasopisma. Gazety są wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła. Nowy Przewodnik Katolicki dla tych którzy mają prenumeratę – odbiór w zakrystii.
13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Krystynę Zamiatała, l. 93, zam. ostatnio w Wyrzysku a wcześniej w Dobrzyniewie. Pogrzeb odbył się w sobotę w Gromadnie, + Zenonę Stanowską, l. 86, zam. w Szczerbinie. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 10.00 w Gromadnie (Różaniec do niedzieli o godz. 18.00 w kościele) i + Irenę Stefaniak, l. 86, zam. w Gromadnie. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12.00 w Gromadnie (Różaniec do niedzieli o godz. 19.00 w kościele), + Alfreda Hamling, l. 81, zam. w Falmierowie (szosa). Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 10.30 w Gromadnie. (Różaniec w poniedziałek i wtorek w kościele). Polećmy naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz