Porządek Mszy św.:
Niedziele i święta: 8:00, 10:00, 11:30
(w Wielkim Poście zamiast 11.30 na 14:00
sobota: godz.: 17:00
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 23.06.2019

1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” − to pytanie trzeba nam zadawać nieustannie i całym życiem udzielać właściwej odpowiedzi, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Prośmy o potrzebne dary i siłę, by nasza odpowiedź była naprawdę wiarygodna.
2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmujemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Za naszych zmarłych Ojców modlimy się i wypraszamy łaskę nieba.
3. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę i Uroczystość Bożego Ciała. Bóg zapłać. Dzisiaj, wyjątkowo w IV niedzielę miesiąca nasza taca inwestycyjna.
4. Trwają przygotowania do Pieszej Pielgrzymki diecezji bydgoskiej z Grupą Złotą z Górki Klasztornej na Jasną Górę w dniach 19.07.- 31.07.2015 r. Zapraszam wszystkich chętnych do uczestnictwa w tej pielgrzymce (szczególnie młodych). Zgłaszać się można w Górce Klasztornej. Uczestnicy pielgrzymki zatrzymają się tradycyjnie na posiłek w Falmierowie. Już dziś myślimy i chcemy przygotować się na ich przyjęcie. Złóżmy na ten cel nasze ofiary za tydzień w niedzielę do puszek przed Kościołem. Myślę, że będzie to najpiękniejszym uczynkiem miłosierdzia co do ciała spełnionym przez wszystkich naszych parafian którzy będą chcieli nakarmić i ugościć tych pielgrzymów na terenie naszej Parafii. O przeprowadzenie tej zbiórki bardzo proszę Matki Różańcowe z I Róży ze Szczerbina.
5. Dziękuję za ofiary złożone w minionym tygodniu na czystość i sprzątanie Kościoła : Jadwidze Tyźwieckiej z Dobrzyniewa. Bóg zapłać.
6. Po minionej Uroczystości Bożego Ciała składam jeszcze raz serdeczne BÓG ZAPŁAĆ Parafianom z Gromadna za zbudowane piękne ołtarze, za udekorowanie trasy procesji i domów. Dziękuję pocztom sztandarowym i feretronom, Panom Strażakom i Panom za prowadzenie księdza, Panu organiście i Michalinie za śpiewy, służbie liturgicznej, dziewczynkom sypiącym kwiaty oraz Paniom które przygotowały je do tego, wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości Chrystusa Eucharystycznego. Bóg zapłać. Podobnie niech będzie w czasie całej Oktawy Bożego Ciała. Zapraszam do udziału poszczególne miejscowości naszej parafii które będą odpowiadają za czynny udział i obstawienie procesji Bożego Ciała i podczas Oktawy. Następujący porządek : niedziela – Falmierowo wyb. 2 drogi, poniedziałek – Kruszki, wtorek - Szczerbin, środa – Kościerzyn W., czwartek zak. Oktawy – straż Gromadno z mieszkańcami, piątek Uroczystość NSPJ – Dobrzyniewo. Bardzo bym prosił o zorganizowanie się a Msze Św. w czasie Oktawy będą o godz. 19.00 w niedzielę o godz. 10.00.
7. W poniedziałek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.
8. W środę Nowenna Do M B Nieustającej Pomocy i Msza Św. zbiorowa o godz. 19.00.
9. W czwartek zakończymy Oktawę Bożego Ciała procesją 2 razy dookoła Kościoła do 4 ołtarzy. Przynosimy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosili Boga aby swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra. Zapraszam do licznego udziału.
10. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji tej uroczystości tego dnia nie obowiązuje post piątkowy. W piątek, z racji tej uroczystości odprawimy ostatnią procesję eucharystyczną wokół Kościoła. Zapraszam do licznego udziału na Mszę Św. o godz. 19.00.
11. W sobotę 29 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Jak wiemy, święci Piotr i Paweł są nazywani filarami Kościoła. A ponieważ przez wieki panowało przekonanie, że zginęli tego samego dnia w Rzymie, od starożytności chrześcijańskiej obchodzono ich święto tego samego dnia. Msze Św. wg. porządku świąt zniesionych tj. godz. 10.00 i 17.00. Msz Św. o godz. 17.00 będzie już z niedzieli. Taca przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
12. Trwa miesiąc czerwiec, poświęcony Naj. Sercu Pana Jezusa. Każdego dnia odmawiamy litanię do NSPJ.
13. Pielgrzymko – Wycieczka Litwa – Łotwa - Estonia od 2.09. – 8.09.2019, zapisy trwają - szczegółowy program w gablotce oraz strona internetowa Parafii : (www.parafiagromadno.pl)
14. Bardzo proszę o kwiaty do Kościoła, niech przyozdabiają naszą świątynię.
15. Zapowiedzi Przedmałżeńskie : Przemysław Stachnik, st. wolnego, zam. w Szczerbinie i Karolina Ueberfluss, st. wolnego, zam. w Skicu, zap. III, Dawid Sell, st. wolnego, zam. w Bąkowie i Justyna Martin, st. wolnego, zam. w Falmierowie, zap. II. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, w sumieniu jest zobowiązany powiadomić o tym swojego duszpasterza.
16. Polecam najnowsze wydanie tygodnika : Przewodnik Katolicki z wieloma ciekawymi i bogatymi duchowo artykułami (Zdyskredytować Boga i obrzydzić Kościół, Ojciec czyli kto – On może pomóc dziecku rozkwitnąć, Bez Boga nie damy rady – o rodzicach adopcyjnych i wiele innych) w cenie 6 zł. i Mały Przewodnik Katolicki – dla dzieci – już na 2 miesiące lipiec i sierpień z dodatkiem płyty DVD mieszczącej 2 filmy dla dzieci (cena 9 zł). Gazety wyłożone są na półce przy obrazie MBNP a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii.

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz