Porządek Mszy św.:
wtorki i czwartki: godz.9:00
Niedziele i święta: sobota: godzi.: 17:00,
niedziela: godz.: 8:00, 10:00, 11:30
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 17.10.2021

1. Chcesz być wielki? Chcesz być ważny? Zależy dla kogo. Jeśli dla Boga - droga ku temu zupełnie inna niż to w naszych ludzkich układach się przyjęło. Dla Niego wielki jest ten, który wybiera drogę ostatnich, drogę sługi...
2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę jak również za te ofiarowane do puszek przed Kościołem na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebraliśmy 610 zł. Za przeprowadzenie tej zbiórki raz jeszcze bardzo dziękuję Paniom, Matkom różańcowym z II Róży z Gromadna. Bóg zapłać. Dzisiaj w III niedzielę miesiąca naszą tacę inwestycyjną przeznaczymy na zakup oleju opałowego do Kościoła. Z wielką radością też informuję, że wrócił już po całej renowacji ołtarz boczny Niepokalanego Poczęcia NMP. Poświęcenie tego ołtarza będzie w środę na Mszy Św. o godz. 18.00. (podziękowanie ofiarodawcom)
3. Dziękuję za ofiary złożone w minionym tygodniu na czystość i sprzątanie Kościoła : Joannie i Marcinowi Kotarak, Marii, Anecie i Wojciechowi Kowalskim, Jolancie i Romanowi Codro z Kościerzyna W.. Bóg zapłać.
4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność. Ofiary zbierane do puszek przed Kościołem przeznaczone będą na Papieskie Dzieła Misyjne. O przeprowadzenie tej zbiórki przed naszym Kościołem bardzo proszę Panie, Matki Różańcowe z III Róży z Gromadna.
5. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Odmawiajmy różaniec indywidualnie i w rodzinach. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe dla dorosłych i młodzieży po Mszy Św. w dni powszednie a w niedzielę po Mszy Św. o 11.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałek, środy i piątki o godz. 17.15 a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.00. Dzieci uczestniczące w nabożeństwach zbierają karteczki (części układanki) z których powstanie piękny obrazek.
6. We wtorek po Mszy Św. o godz. 9.00 Nowenna do Św. Rocha. Przypominam że można na karteczkach składać prośby i podziękowania na nowennę. Te intencje będą w tej nowennie odczytywane.
7. W środę nowenna do M B Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa o godz. 18.00.
8. W piątek będzie w kościele tylko jedno nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.15 dla dzieci. Zapraszam także młodzież i dorosłych ponieważ nie będzie w piątek Mszy Św. a po niej Różańca.
9. Trwają jeszcze jesienne prace polne, powoli jednak skierujmy też nasze myśli i kroki ku cmentarzom. Bardzo serdecznie proszę drogich parafian o pomoc w uporządkowaniu naszego cmentarza, nie tylko naszych rodzinnych grobów ale i tych innych miejsc i ścieżek zaniedbanych. (segregacja śmieci, pokładne). Zadbajmy o to abyśmy wspólnie mogli godnie przygotować nasz cmentarz na uroczystość Wszystkich Świętych i te dni listopadowe.
10. Intencje Mszy Św. na nowy rok 2022 oraz wymienianki za zmarłych przyjmuję już od 1 października w biurze parafialnym w godzinach urzędowania i w zakrystii na kartkach. Zostały wyłożone na bocznych ołtarzach karteczki na wymienianki ale możemy je wypisywać także na swoich czystych kartkach. Zaznaczamy czy jednorazowe (odczytywane na różańcu przez miesiąc listopad) czy roczne (w niedziele na 8.00, 10.00, 11.30 ).
11. Zapowiedzi Przedmałżeńskie : Mariusz Kędziora, st. wolnego, zam. w Falmierowie i Lucyna Czyż, st. wolnego, zam. w Wyrzysku, zap. III. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, w sumieniu jest zobowiązany powiadomić o tym swojego duszpasterza.
12. W następną sobotę 23 października o godz. 20.00, OSP Gromadno organizuje dochodową i wdzięcznościową zabawę taneczną na Sali w Gromadnie. Bilety w cenie 100 zł. od pary. Dochód z tej imprezy przeznaczony zostanie na doposażenie samochodu gaśniczo – ratunkowego oraz na cele OSP Gromadno. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
13. Polecam najnowsze wydanie tygodnika : Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik dla dzieci, Rycerza Niepokalanej, L’oservatore Romano (wszystko z życia Papieża i Stolicy Apostolskiej) i inną prasę. Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła, a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii.

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz