Porządek Mszy św.:
Niedziele i święta: 8:00, 10:00, 11:30
(w Wielkim Poście zamiast 11.30 na 14:00
sobota: godz.: 17:00
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 22.04.2018
Światowy Dzień Modlitw o Powołania

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata.
2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą III niedziela miesiąca, na tegoroczne zaplanowane prace. Zebraliśmy 2020 zł. Bóg Zapłać.
3. W środę o 18.00 Nowenna Do M B Nieustającej Pomocy i Msza Św. zbiorowa.
4. W czwartek 26.04. zapraszam na spotkanie młodzież kl. III gimnazjum. O godz. 18.00 Msza Św. a po Mszy Św. spotkanie organizacyjne w Kościele. Proszę wszystkich o obecność.
5. W piątek 27.04. o godz. 16.00 będzie I Spowiedź dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
6. Pielgrzymki parafialne – Wycieczko – Pielgrzymka na Podlasie 9 – 13.07.2018 - ogłoszenie w gablocie i na stronie parafialnej (www.parafiagromadno.pl) . 29 maja będzie pielgrzymka dzieci I komunijnych z rodzinami do Lichenia. Będą jeszcze miejsca wolne – jeżeli byliby chętni proszę się do mnie zgłosić. Koszt 50 zł.
7. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w potrzebie zaprasza całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery itp.). Zbiórka będzie miała miejsce w środę 25.04.2018 o godz. 15.00 przy Parafii. Proszę te rzeczy dostarczyć od poniedziałku do środy godz. 15.00 w tym tygodniu. Złożyć je można na parkingu przed plebanią. Przychody z tej akcji wspomogą zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce.
8. Zapowiedzi przedmałżeńskie : Krzysztof Ristau, stan wolny, zam. w Bielawach Nowych i Małgorzata Klapa, stan wolny, zam. w Gromadnie, zap. I. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami, powinien o tym powiadomić swojego duszpasterza.
9. Polecam najnowsze wydanie tygodnika : Przewodnik Katolicki z wieloma ciekawymi i bogatymi duchowo artykułami (5 Minut z Panem Bogiem – Modlitwa na każdy dzień miesiąca maja, Ile zarabiają politycy i wiele innych) w cenie 5 zł., Mały Przewodnik dla dzieci i inna prasa. Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii.

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz