Porządek Mszy św.:
Niedziele i święta: 8:00, 10:00, 11:30
(w Wielkim Poście zamiast 11.30 na 14:00
sobota: godz.: 17:00
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

VI Niedziela Zwykła 11.02.2018

1. Dzisiejsza, – szósta niedziela w ciągu roku zamyka pierwszą część tak zwanego okresu w ciągu roku, która stanowi swoisty pomost pomiędzy okresem Narodzenia Pańskiego a Wielkim Postem. W najbliższą środę, rozpoczniemy zatem okres przygotowania do świąt Wielkanocnych, czyli właśnie Wielki Post.
2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedziele. Bóg zapłać. Za tydzień ( 3 niedz. miesiąca ) składka inwestycyjna.
3. Dziękuję za ofiary złożone na czystość i sprzątanie Kościoła mieszkańcom Polinowa : Beacie i Tomaszowi Marchewka, Małgorzacie i Zbigniewowi Trempała, Rodzinie Mrotek i Świerczyńskich, Bożenie, Wacławowi, Magdalenie, Jarosławowi Białakowskim, Aldonie i Krzysztofowi Turbiak, Małgorzacie i Dawidowi Czesińskim, Rodzinie Bureta, Ewie i Mirosławowi Goła, Sylwii i Michałowi Turbiak, Teresie i Włodzimierzowi Stęposz. Bóg zapłać.
4. Z racji dzisiejszej nocnej zabawy Parafialnej godziny Mszy Św. są trochę zmienione, tzn. o godz. 10.00, 11.30 i 14.00.
5. Dziękuje za wczorajszo – dzisiejszą zabawę parafialną (za jej zorganizowanie). W przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy Św. dokonam sprawozdania Duszpasterskiego za ubiegły rok i podzielę się uwagami i spostrzeżeniami po kolędowymi oraz po zabawie parafialnej.
6. Od dzisiejszej niedzieli do soboty włącznie przeżywamy w Kościele 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
7. Kończy się czas karnawałowy. Już od najbliższej środy czas Wielkiego Postu. Uszanujmy ten święty 40- dniowy czas. Niech żadne okoliczności i pokusy nie zakłócą nam pokuty i powagi tego czasu. Pamiętajmy o wielkopostnych postanowieniach i zobowiązaniach, by w tym duchu rozpamiętywać mękę Jezusa Chrystusa.
8. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.00.
9. W środę Popielec. Msze Św. z obrzędem posypania naszych głów popiołem na znak rozpoczęcia okresu postu będą o godz. 10.00 i o godz. 17.00. Niech nikogo z nas nie zabraknie. Przypominam, że w środę popielcową obowiązuje post ścisły (od którego nie ma dyspensy). Z woli naszego ks. bpa ordynariusza Jana Tyrawy ofiary zbierane na tacę w środę popielcową przeznaczone są jak co roku na wsparcie Hospicjów diecezji bydgoskiej (Bydgoszcz, Złotów, Sępólno). W niedzielę nie ma już obrzędu posypania popiołem. Osobom chorym zabieramy symboliczny popiół do domów.
10. W piątek o godzinie 17.00 odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich a po nim Msza Święta. Czcicieli Chrystusa Ukrzyżowanego zapraszam.
11. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 14.00 odprawiać będziemy Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym. Kazania Pasyjne będą w tym roku głosili ks. Klerycy V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy. Po Gorzkich Żalach ok. 14.45 ostatnia Msza Św. W niedziele Wielkiego Postu nie będzie Mszy Św. o 11.30. Niech będzie nas jak najwięcej na tym pięknym, polskim, pasyjnym nabożeństwie.
12. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych.
13. W poniedziałek, wtorek i czwartek nie będzie Mszy Św. z powodu mojego wyjazdu. W środę Popielcową będzie mnie zastępował Ksiądz z Górki Kl.
14. Zapowiedzi Przedmałżeńskie : Paweł Bytnar, st. wolnego, zam. w Wąbrzeźnie i Dominika Gajewska, st. wolnego, zam. w Falmierowie, zap. II, Tomasz Ziarnik, st. wolnego, zam. w Szczerbinie i Katarzyna Piszczek, st. wolnego, zam. w Lipce, zap. II. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, w sumieniu jest zobowiązany powiadomić o tym swojego duszpasterza.
15. Polecam najnowsze wydanie tygodnika : Przewodnik Katolicki. Znajdziemy w nim wiele ciekawych i także bogatych duchowo artykułów (Dlaczego Wielki Post rozpoczynamy w środę a nie w niedzielę?, Nie ma bezgrzesznych ludzi – Wielkopostne postanowienia, Pokora pokory (wspomnienie polskiego aktora) i wiele innych ciekawych felietonów) w cenie 5 zł. Jest też Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci na luty z kolejnym dodatkiem Lamelia Opowiada cz. 6. Zachęcam do lektury. Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii.
16. W minionym tygodniu w piątek z naszej wspólnoty odeszła do wieczności + Sewerynę Kulpa, l.72, z Gromadna. Pogrzeb odbędzie się we wtorek w Gromadnie (o godz. 10.00 wprowadzenie do Kościoła z kaplicy pogrzebowej, tam Różaniec i Msza Św., następnie odprowadzenie na cmentarz). Różaniec w kościele (sobota, niedziela, poniedziałek) o godz. 19.00. Polećmy Ją miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…….

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz