Porządek Mszy św.:
Niedziele i święta: 8:00, 10:00, 11:30
(w Wielkim Poście zamiast 11.30 na 14:00
sobota: godz.: 17:00
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

III Niedziela Zwykła 26.01.2020

1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia stycznia jest Niedzielą Słowa Bożego i dniem Islamu w Kościele Katolickim w Polsce.
2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą (3 niedziele miesiąca) przeznaczone na cele inwestycyjne naszej parafii (renowacje ołtarzy). Zebraliśmy 2304 zł. Bóg zapłać.
3. Dziękuję za ofiary złożone na czystość i sprzątanie Kościoła mieszkańcom Kościerzyna W. oraz Gaju : Zofii i Eugeniuszowi Pikulik, Rodzinom Kutta i Burzyńskich, Marii i Stanisławowi Kowalskim, Magdalenie i Tomaszowi Grochowskim, , Wincencie i Tadeuszowi Miłoch, Marii i Wiesławowi Nowackim, Wiesławie i Józefowi Dutkiewicz, Bożenie i Pawłowi Modrak, Joannie i Karolowi Budnik, Danucie i Józefowi oraz Agnieszce i Mariuszowi Grochowskim, Magdalenie i Kazimierzowi Sell, Paulinie i Michałowi Grochowskim, Dorocie i Stefanowi oraz Hannie i Karolowi Dróbka, Marioli i Krzysztofowi Kozłowskim, Liliannie i Pawłowi Bureta, Rodzinie Zdanowicz, Barbarze i Dawidowi Grochowskim, Marii i Zygmuntowi Grochowskim, Marzenie i Tomaszowi Bury, Pawłowi Kubickiemu, Urszuli i Witoldowi Codro, Beacie i Zbigniewowi Grzeszczyk, Bożenie i Henrykowi Wojda, Marii i Henrykowi Paradowskim, Rodzinie Sobiech, Marlenie i Marcinowi Mrotek, Marii i Janowi Bednarek, Halinie i Stefanowi oraz Katarzynie i Zbigniewowi Bednarek, Rodzinie Mrotek, Agnieszce i Bogdanowi Torochow. Bóg zapłać.
4. W przyszłą niedziele 2 lutego będziemy obchodzili Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli M.B. Gromnicznej. Przynosimy ze sobą świece, gromnice które będą poświęcone i pobłogosławione na wszystkich Mszach Św. (także w sobotę). Wierzymy, że te gromnice będą nas chroniły przed niebezpiecznymi siłami natury (burze i.t.p.) a także, że Maryja przeprowadzi nas na drugą stronę w momencie konania (w ręce umierającego). Dzieci klas III przygotowujące się do I komunii Św. poświęcenie gromnic mają na Mszy Św. o godz. 10.00.
5. Dzisiaj rodzice dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. mogą odbierać w zakrystii świece w cenie 15 zł.
6. Z inicjatywy Świętego Papieża Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmijmy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w zakonach i zgromadzeniach. Będziemy prosić o święte i liczne powołania do życia zakonnego, szczególnie z naszych rodzin i parafii.
7. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.
8. Zapraszamy na naszą VIII parafialną Zabawę Karnawałową, która odbędzie się 22 lutego 2020 r. na sali w Kościerzynie W. O pomoc organizacyjną i kulinarną proszę Parafian (szczególnie Panie) z Kościerzyna W. Zabawę poprowadzi zespół muzyczny KORAL z Miasteczka Krajeńskiego. Cena 200 zł. za parę (100 cel zabawy, 50 konsumpcja, 50 zespół). Można się jeszcze zapisywać. Zebrane środki przeznaczone będą na renowację ołtarza bocznego Matki Bożej (tam gdzie Żłóbek). Jako cegiełkę na ten cel można ofiarować także najróżniejsze przedmioty które będą rozlosowane podczas zabawy. Nie będzie na zabawie licytacji ale zabawa losowa. Panie proszę tradycyjnie o ciasta na zabawę ofiarowując swoją cegiełkę na ten cel. Aby dochód mógł być jeszcze większy, proszę chętne Panie o pomoc ofiarowując placki i ciasta na zabawę .
9. Plan kolędy:
  • niedziela 26 stycznia od godz. 14.00 – Gromadno. Początek od Budynku dawnej szkoły do P. Henryka Mrotka .
  • poniedziałek 27 stycznia od godz. 10.00 – Gromadno. Początek od P. Stanisława Stefaniaka do P. Jerzego Kozioł.
  • wtorek 28 stycznia od godz. 12.00 – Gromadno. Początek od P. Krzysztofa Malczewskiego do P. Marcina Kowalskiego.
10. Ofiary składane w tym roku podczas kolędy przeznaczone będą na renowację ołtarza Matki Bożej (to ten gdzie znajduje się żłóbek).
11. W miarę możliwości starajmy się aby wszyscy członkowie rodzin, jeżeli pozwalają im na to obowiązki, byli obecni na kolędzie. Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty z religii. Będzie można zamawiać intencje mszalne, regulować opłaty cmentarne i za sprzątanie kościoła.
12. Polecam najnowsze wydanie tygodnika : Przewodnik Katolicki. Znajdziemy w nim wiele ciekawych i także bogatych duchowo artykułów (książeczka 5 Minut z Panem Bogiem – rozważania na miesiąc luty i wiele innych ciekawych felietonów) w cenie 6 zł., jest też Mały Przewodnik dla dzieci i inna prasa. Zachęcam do lektury. Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii.
13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Mariana Piotrowskiego, lat 74, Falmierowo. Pogrzeb odbył się w piątek w Gromadnie. + Franciszka Gdańca, lat 85, Kruszki. Pogrzeb odbył się w sobotę w Gromadnie. Polećmy naszych zmarłych braci miłosierdziu Bożemu : Wieczny odpoczynek……

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz