Porządek Mszy św.:
Niedziele i święta: 8:00, 10:00, 11:30
(w Wielkim Poście zamiast 11.30 na 14:00
sobota: godz.: 17:00
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 17.11.2019

1. Liturgia Słowa dzisiejszej, przedostatniej, niedzieli roku liturgicznego przypomina nam o sprawiedliwym sądzie Bożym, który czeka każdą i każdego z nas. Pan Bóg oceni nasze życie: wynagrodzi dobro, a zło ukarze.
2. Składam podziękowanie za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać. Bóg zapłać za ofiary do puszek zebrane przed tygodniem na Sudan Południowy, solidaryzując się z Kościołem prześladowanym. Zebraliśmy 480 zł. Za przeprowadzenie tej zbiórki przed naszym Kościołem bardzo dziękuję Matkom Różańcowym z Falmierowa. Dzisiaj w III niedzielę miesiąca nasza taca inwestycyjna. Będzie przeznaczona na nasze prace trwające w Kościele (renowacja bocznego ołtarza).
3. Dziękuję za ofiary złożone w minionym tygodniu na czystość i sprzątanie Kościoła : Michałowi oraz Annie i Maciejowi Musiał z Kruszki, Krystynie i Zbigniewowi Dobrowolskim ze Szczerbina, Bożenie i Józefowi Ziarnik, Annie i Tomaszowi Kin z Dobrzyniewa. Bóg zapłać.
4. Trwa listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych, którym chcemy dopomóc modlitwą i uczynkami miłości.
5. W zakrystii i biurze parafialnym przyjmuję intencje mszalne a także wymienianki roczne i jednorazowe . Można je składać przez cały miesiąc listopad. Nowe wymienianki roczne rozpoczniemy od 1 Niedzieli Adwentu a jednorazowe będę odczytywał do końca listopada odmawiając jedną 10 – kę różańca po Mszach Św. w dni powszednie.
6. W tym tygodniu w poniedziałek i wtorek nie będzie Mszy Św.
7. W środę nowenna do M B Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa o godz. 17.00.
8. W czwartek (21.11.) na godz. 17.00 zapraszam do Kościoła na Mszę Św. a po niej spotkanie organizacyjne młodzież klas 7 i 8 naszej parafii, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Proszę zabrać dzienniczki kandydata do bierzmowania. Pół godziny przed Mszą Św. okazja do spowiedzi listopadowej dla tej młodzieży.
9. W przyszłą niedzielę (24.11.) po Mszy Św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie organizacyjne rodziców dzieci klas III naszej parafii, których dzieci w tym roku szkolnym przygotowują się do I Komunii Św. Proszę wszystkich o obecność.
10. W przyszłą niedzielę (ostatnią niedzielę roku liturgicznego) obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla. Po sumie o godz. 11.30 będzie wystawienia Najśw. Sakramentu i odmówimy litanię do Chrystusa Króla.
11. Polecam najnowsze wydanie tygodnika : Przewodnik Katolicki z wieloma ciekawymi i bogatymi duchowo artykułami (Miłość zamiast mięsa – o znaczeniu postu piątkowego jako publicznego wyznania wiary, Podróż marzeń - Papież Franciszek jedzie do Japonii i wiele innych) w cenie 6 zł., Mały Przewodnik dla dzieci na miesiąc listopad i inna prasa. Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii.

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz