Porządek Mszy św.:
Niedziele i święta: 8:00, 10:00, 11:30
(w Wielkim Poście zamiast 11.30 na 14:00
sobota: godz.: 17:00
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

II Niedziela Adwentu – 09.12.2018

1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. To wezwanie do wytężonej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan pragnie przychodzić do nas nieustannie, ale czy jesteśmy na to gotowi i przygotowani? Pan Bóg chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem. Czeka na nas każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania.
2. Dziś obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. W ramach osobistego przygotowania się do spotkania ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu Jego powtórnego przyjścia na ziemię starajmy się wspierać modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie. Przed Kościołami są zbierane ofiary do puszek na ten cel. Dziękuję za przeprowadzenie tej zbiórki w naszej parafii Paniom, Matkom Różańcowym z Falmierowa.
3. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary z ostatniej niedzieli. Bóg zapłać. Za tydzień w III niedzielę miesiąca nasz taca inwestycyjna. Pozostało nam jeszcze do uregulowania 25000 zł. za prace tegoroczne.
4. Dziękuję za ofiary złożone w minionym tygodniu na czystość i sprzątanie Kościoła : Marioli i Romanowi Dróbka z Kruszki, Żanecie i Mateuszowi Białakowskim oraz Róży Piaseckiej z Dobrzyniewa. Bóg zapłać.
5. Roraty w (poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00). Dzieci niech przyjdą z lampionami. Na Roratach składamy wyklejankę adwentową. Niech w tych pięknych Mszach Św. Maryjnych nasz udział będzie jak najliczniejszy. Niech w tegorocznym adwencie nie zabraknie naszych dobrowolnych umartwień i postanowień.
6. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza Św. zbiorowa o godz. 17.00.
7. W czwartek, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.
8. W piątek 14 grudnia odwiedzę w domach z sakramentami Św. chorych i osoby starsze. Będzie to spowiedź i komunia na Święta Bożego Narodzenia. W styczniu nie będzie odwiedzin chorych. Nowych chorych proszę zgłaszać do czwartku.
9. W piątek, 14 grudnia w liturgii obchodzimy wspomnienie Św. Jana od Krzyża, patrona naszego Ks. Bpa Jana. Obejmijmy Go tego dnia naszą pamięcią i naszymi modlitwami.
10. Przez cały adwent nabywać możemy poświęcone opłatki jak również świece Bożonarodzeniowe Caritas w zakrystii i w biurze parafialnym w dni urzędowania. Opłatki są w paczuszkach (2 duże i 3 małe) dla rodziny. Do takiej paczuszki dołączona jest na kartce modlitwa i Ewangelia na Wieczerzę wigilijną. Świece Caritas są duże (15 zł.) i małe (5 zł.) które mają być rozprowadzone w całej Polsce jako pomoc dla dzieci szczególnie biednych. Niech więc zapłoną one na naszych stołach w wieczór wigilijny.
11. Nasz parafialna Spowiedź Adwentowa z udziałem kapłanów naszego dekanatu będzie w środę 19 grudnia. Jest to dzień Bożego miłosierdzia i pojednania, dzień przygotowania drogi dla Pana i prostowania naszych ścieżek. Przed południem spowiedź rozpocznie się o godz. 10.00 i trwać będzie do godz. 11.00 (Msza Św. o godz.10.30). Po południu dalszy ciąg spowiedzi od godz. 16.00 do 17.00. Msza Św. o godz. 17.00. Zaplanujmy sobie czas na ten dzień naszego pojednania w sakramencie pokuty.
12. Zapraszamy na naszą VII parafialną Zabawę Karnawałową, która odbędzie się 23 lutego 2019 r. na sali w Gromadnie. O pomoc organizacyjną i kulinarną proszę Parafian (szczególnie Panie) z Gromadna (rozpoczynamy nową kolejkę). Zabawę poprowadzi zespół muzyczny Arranger z Piły. Cena 180 zł. za parę (100 cel zabawy, 50 konsumpcja, 30 zespół). Można się już zapisywać (rezerwować miejsca). Zebrane środki przeznaczone będą na renowację prawego ołtarza bocznego w naszej świątyni parafialnej.
13. Zapowiedzi przedmałżeńskie : Grzegorz Dróbka, stan wolny, zam. Kruszki i Daria Witkowska, stan wolny, zam. Raciążek, zap. I. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami, powinien o tym powiadomić swojego duszpasterza.
14. Polecam najnowsze wydanie tygodnika : Przewodnik Katolicki. Znajdziemy w nim wiele ciekawych i także bogatych duchowo artykułów (Czy będzie nowe Ojcze Nasz? – Włosi zmienili tłumaczenie a my?, Kto powstrzyma Rosję?, O konsekwencjach rozwodu dla dzieci i wiele innych ciekawych felietonów) w cenie 5 zł. Jest też grudniowy Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci z dodatkami adwentowymi i pomysłami na świąteczne prezenty. Zachęcam do lektury. Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii.

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz