Porządek Mszy św.:
wtorki i czwartki: godz.9:00
Niedziele i święta: sobota: godzi.: 17:00,
niedziela: godz.: 8:00, 10:00, 11:30
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

XX NIEDZIELA ZWYKŁA 14. 08. 2022

1. Niełatwo jest być uczniem Chrystusa, ale pamiętajmy, że On zawsze przychodzi nam z pomocą i udziela potrzebnych darów. Prośmy Go, aby zawsze nam towarzyszył swoją łaską tak w naszej pracy, jak i w wypoczynku oraz umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia.
2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać. Zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia, ofiary zbierane dzisiaj w II niedzielę miesiąca przeznaczone będą na prowadzone prace konserwatorskie z odrestaurowaniem III bocznego ołtarza.
3. Jutro, w poniedziałek 15 sierpnia będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to Święto nakazane. Msze Św. tak jak w niedziele o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Zgodnie z naszą tradycją w święto MB Zielnej na każdej Mszy Św. poświęcenie kwiatów, zbóż, owoców i ziół.
4. Jutrzejsza uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.
5. We wtorek na zakończenie Mszy Św. o godz. 9.00 Nowenna do Św. Rocha.
6. W środę Nowenna Do M B Nieustającej Pomocy i Msza Św. zbiorowa o godz. 18.00.
7. Okazja do spowiedzi św. zawsze przed Mszą Św.
8. Biuro Parafialne w lipcu i sierpniu czynne po Mszach Św. w dni powszednie, bądź po ustaleniu telefonicznym z ks. Proboszczem.
9. Za tydzień 21 sierpnia będziemy przeżywali w Gromadnie Dożynki Gminne. Msze Św. w Kościele będą o godz. 8.00 i 9.30 a następnie Msza Św. dożynkowa na stadionie w Gromadnie (miejscu obchodu Dożynek) ok. godz. 11.30. Zapraszam serdecznie do tej wspólnej modlitwy dziękczynnej. Nasze parafialne dożynki – jako dziękczynienie za tegoroczne żniwa (owoc ziemi i pracy rąk ludzkich) odprawimy w niedzielę 28 sierpnia na Mszy św. o godz. 11.30. Proszę, by każda wioska przygotowała dar żniwny i ofiarowała Mszę św. dziękczynną.
10. Bardzo dziękuję za ofiarowane w tym tygodniu kwiaty do Kościoła. Bóg zapłać. Proszę o dalszą naszą wspólną dbałość o świątynię.
11. Polecam prasę i czasopisma katolickie : miesięcznik Rycerz Niepokalanej na sierpień oraz List do Pani, są też inne czasopisma. Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii.

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz