Porządek Mszy św.:
Niedziele i święta: 8:00, 10:00, 11:30
(w Wielkim Poście zamiast 11.30 na 14:00
sobota: godz.: 17:00
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 08.09.2019

1. Podczas każdej Eucharystii Chrystus nawiedza nas z mocą i chwałą, aby nas uświęcić i uzdrowić. Umacnia nas ciągle swoją łaską, abyśmy mogli zwyciężyć nasze słabości i być wytrwali na naszej drodze do domu Ojca.
2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę . Bóg zapłać. W przyszłą III niedzielę miesiąca nasza taca inwestycyjna przeznaczona na zakupienie oleju opałowego na czas grzewczy.
3. Dzisiaj poświęcenie ziarna siewnego podczas każdej Mszy Św. Lud wierny oddaje dzisiaj cześć swojej Królowej i Pani na Krajnie w Górce Klasztornej. Główne uroczystości i suma odpustowa o godz. 12.00.
4. W środę nowenna do M B Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa o godz. 18.00.
5. Za tydzień, w niedzielę 15 września po Mszy Św. o godz. 11.30 będzie spotkanie dla rodziców i dzieci klas III, które w tym roku szkolno – katechetycznym będą się przygotowywać do I Komunii Św. Proszę wszystkich o obecność.
6. W piątek na godz. 18.00 zapraszam na Mszę Św. i na spotkanie do Kościoła młodzież kl. VII i VIII naszej parafii, która pragnie przygotowywać się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Proszę zabrać 3 zł. na zakupienie stosownego dzienniczka kandydata do bierzmowania.
7. W sobotę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża. Przypomina nam ono o odnalezieniu relikwii Krzyża i konsekracji bazyliki, w której były przechowywane. Z okazji tego święta warto spojrzeć na krzyże w naszych mieszkaniach .
8. Bardzo dziękuję za ofiarowane w tym tygodniu kwiaty do Kościoła. Bóg zapłać. Proszę o dalszą naszą wspólną dbałość o świątynię.
9. Polecam najnowsze wydanie tygodnika : Przewodnik Katolicki z wieloma ciekawymi i bogatymi duchowo artykułami i Mały Przewodnik Katolicki – dla dzieci na wrzesień z nowym dodatkiem w cenie 6 zł. oraz inna prasa i książka. Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii.
10. (Proszę przeczytać intencje Mszy Św. na nowy tydzień ……………. )

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz