Porządek Mszy św.:
Niedziele i święta: 8:00, 10:00, 11:30
(w Wielkim Poście zamiast 11.30 na 14:00
sobota: godz.: 17:00
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 12. 08. 2018

1. Dziś – dziewiętnasta niedziela w ciągu roku, która w opowiadaniu o podpłomyku Eliasza i w słowach Chrystusa o Chlebie żywym, zachęca nas do częstej Komunii Świętej, bowiem ona daje siłę do dobrego życia wszystkim, którzy przyjmują ją godnie.
2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać. Ofiary zbierane za tydzień w III niedzielę miesiąca przeznaczone będą na prowadzone prace związane ze zdobieniami i restauracją figur w Świątyni.
3. W poniedziałek i wtorek nie będzie Mszy Św.
4. W środę 15 sierpnia będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to Święto nakazane. Msze Św. tak jak w niedziele o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Zgodnie z naszą tradycją w święto MB Zielnej na każdej Mszy Św. poświęcenie kwiatów, zbóż, owoców i ziół.
5. Uroczystość ta, to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.
6. Okazja do spowiedzi św. zawsze przed Mszą Św.
7. W środę Nowenna Do M B Nieustającej Pomocy i Msza Św. zbiorowa o godz. 11.30.
8. Biuro parafialne w miesiącu sierpniu jest czynne tylko po Mszach Św. w dni powszednie oraz w wypadkach nagłych po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym z ks. Proboszczem.
9. Bardzo dziękuję za ofiarowane w tym tygodniu kwiaty do Kościoła. Bóg zapłać. Proszę o dalszą naszą wspólną dbałość o świątynię.
10. Polecam najnowsze wydanie tygodnika : Przewodnik Katolicki z wieloma ciekawymi i bogatymi duchowo artykułami w cenie 5 zł. i Mały Przewodnik Katolicki – dwumiesięcznik wakacyjny z dodatkami – dla dzieci. Gazety wyłożone są na półce przy obrazie MBNP a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii.

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz