Porządek Mszy św.:
Niedziele i święta: 8:00, 10:00, 11:30
(w Wielkim Poście zamiast 11.30 na 14:00
sobota: godz.: 17:00
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 18.10.2020

1. Kościół obchodzi dzisiaj Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. W ten sposób chcemy przypomnieć sobie polecenie Jezusa wstępującego do Nieba, by nieść Ewangelię wszystkim ludziom. To polecenie zobowiązuje każdego z nas. Wesprzyjmy także materialnie Misje i polskich misjonarzy za tydzień. Ofiary zbierane do puszek przed Kościołem przeznaczone będą na Papieskie Dzieła Misyjne. O przeprowadzenie tej zbiórki bardzo proszę Panie, Matki Różańcowe z Kruszki.
2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę jak również za te ofiarowane do puszek przed Kościołem na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebraliśmy 577 zł. Za przeprowadzenie tej zbiórki raz jeszcze bardzo dziękuję Paniom, Matkom różańcowym ze Szczerbina. Bóg zapłać. Dzisiaj w III niedzielę miesiąca naszą tacę inwestycyjną przeznaczymy na zakup oleju opałowego do Kościoła.
3. Dziękuję za ofiary złożone w minionym tygodniu na czystość i sprzątanie Kościoła : Jolancie i Romanowi Codro z Kościerzyna W. Podziękowanie także składam Pani Marzannie Goła z Gromadna za uszyte i ufundowane nowe obrusy do Kościoła na nasz odrestaurowany ołtarz a w przyszłości ołtarze (bo drugi jest w renowacji) a także Pani Joannie Kozioł z Gromadna za uszyte piękne pokrowce na krzesła ślubne). Bóg zapłać.
4. We wtorek po Mszy Św. Nowenna do Św. Rocha. Tekst Nowenny można znaleźć i wydrukować sobie z naszej strony parafialnej. Przypominam że można na karteczkach składać prośby i podziękowania na nowennę do skarbonki przy tym ołtarzu (puste karteczki są tam też wyłożone). Te intencje będą w tej nowennie odczytywane.
5. W środę nowenna do M B Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa o godz. 18.00.
6. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Odmawiajmy różaniec we wspólnocie Kościoła, indywidualnie i w rodzinach. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe dla dorosłych i młodzieży po Mszach Św. dni powszednie a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.30). Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.15 a w niedzielę na Mszy Św. o godz. 10.00. Dzieci uczestniczące w nabożeństwach zbierają karteczki (części układanki) z których powstanie piękny obrazek.
7. Trwają jeszcze jesienne prace polne, powoli jednak skierujmy też nasze myśli i kroki ku cmentarzom. Bardzo serdecznie proszę drogich parafian o pomoc w uporządkowaniu naszego cmentarza, nie tylko naszych rodzinnych grobów ale i tych innych miejsc i ścieżek zaniedbanych. (segregacja śmieci, pokładne (od nowego roku 500 zł. na 20 lat (25 zł. na rok), zgody na cokolwiek samowolnego na cmentarzu). Zadbajmy o to abyśmy wspólnie mogli godnie przygotować nasz cmentarz na uroczystość Wszystkich Świętych i te dni listopadowe.
8. Zostały wyłożone na bocznych ołtarzach karteczki na wymienianki ale możemy je wypisywać także na swoich czystych kartkach. Zaznaczamy czy jednorazowe czy roczne (w niedziele na 8.00, 10.00, 11.30 ). Wymienianki tzw. jednorazowe będą w listopadzie a roczne nowy cykl od Adwentu.
9. Przyjmuję intencje Mszy Św. na nowy rok 2021 oraz wypominki (wymienianki) w biurze parafialnym, a w zakrystii wypisane na kartkach. Od nowego roku Msze Św. nie tylko we wtorki ale i w czwartki będą o godz. 9.00 rano (oprócz przypadających świąt).
10. Bardzo dziękuję i zarazem proszę o kwiatki do Kościoła.
11. Można zabrać kosze żniwne ofiarowane z darami podczas Mszy Św. dożynkowej. Kosze są obok chrzcielnicy.
12. Wszystkie wiadomości dotyczące Parafii, Diecezji, naszych spraw duchowych i innych podczas pandemii, epidemii znajdziemy na stronie internetowej naszej Parafii (www.parafiagromadno.pl) w zakładce (linku) Koronawirus.
13. Polecam prasę i czasopisma katolicką : Nowy Przewodnik Katolicki (polecam artykuły i reportaże : Polska i Włochy – dwie miłości ś. Jana Pawła II, Paciorki z życia, Covid 19 – najważniejszy test dopiero przed nami) a także miesięcznik Rycerz Niepokalanej na wrzesień. Jest też nowy październikowy numer Małego Przewodnika Katolickiego dla dzieci z różnymi dodatkami i inne czasopisma. Gazety są wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła. Nowy Przewodnik Katolicki dla tych którzy mają prenumeratę – odbiór w zakrystii.

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz