Porządek Mszy św.:
Niedziele i święta: 8:00, 10:00, 11:30
(w Wielkim Poście zamiast 11.30 na 14:00
sobota: godz.: 17:00
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA 24.05.2020
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. Jednak okres wielkanocny jeszcze trwa. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy obchodzili w przyszłą niedzielę. Prośmy o łaskę otwarcia serc naszych i naszych bliskich na przyjęcie tego daru i umiejętność właściwego wykorzystywania natchnień Ducha Świętego.
2. Zachęcamy, w miarę istniejących możliwości, do uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach w kościołach – podkreśla Rada Stała Konferencji Episkopatu. Możliwość korzystania z dyspensy od tego obowiązku, nie powinna jednak osłabić naszej woli do przystępowania do sakramentów świętych w naszych kościołach.
3. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą III niedzielę miesiąca. Zebraliśmy 1720 zł. (omówienie). Bóg zapłać.
4. W środę o 18.00 Nowenna Do M B Nieustającej Pomocy i Msza Św. zbiorowa.
5. Przed nami ostatni tydzień maja. Nabożeństwo majowe z Litanią loretańską każdego dnia wg. następującego porządku : niedziele i święta po Mszy Św. o godz. 11.30., w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00 (ok. 18.30), we wtorki po Mszy Św. o godz. 9.00, w soboty po Mszy Św. o godz. 17.00. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie i w lokalnej wspólnocie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii Loretańskiej, pieśni maryjnych, różańca, czy wieczorny Apel .
6. Wszystkie wiadomości dotyczące Parafii, Diecezji, naszych spraw duchowych i innych podczas pandemii, epidemii znajdziemy na stronie internetowej naszej Parafii (www.parafiagromadno.pl) w zakładce (linku) Koronawirus.
7. Zapowiedzi przedmałżeńskie : Michał Chrabąszcz, stan wolny, zam. Parafia Św. Mikołaja Końskie i Ewelina Martin, stan wolny, zam. Parafia Gromadno, zap. I. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami, powinien o tym powiadomić swojego duszpasterza.
8. Polecam prasę i książkę katolicką. Książki o Janie Pawle II i czasopisma są wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła. Nowy Przewodnik Katolicki dla tych którzy mają prenumeratę – odbiór w zakrystii.

W związku z udzieleniem dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszach Św. niedzielnych i świątecznych, bardzo proszę o pomoc i wsparcie Naszej Parafii ofiarami finansowymi, czyniąc to zgodnie z brzmieniem 5 Przykazania Kościelnego (Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła).

Parafia nie ma żadnych innych przychodów (z dzierżaw, wynajmów, dotacji itp.), utrzymuje się tylko z Waszych ofiar.

Należy przypomnieć Wiernym, że taka wpłata z adnotacją: „darowizna cele kultu religijnego”, umożliwia uzyskanie odliczenia w podatku dochodowym (do wysokości 6% rocznego dochodu).

PARAFIA PW. ŚW. JAKUBA WIĘKSZEGO

Adres:Gromadno 46, 89 - 300 Wyrzysk