Porządek Mszy św.:
Niedziele i święta: 8:00, 10:00, 11:30
(w Wielkim Poście zamiast 11.30 na 14:00
sobota: godz.: 17:00
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 15. 07. 2018

1 Dziś, w piętnastą niedzielę w ciągu roku, liturgia słowa zwróciła naszą uwagę na obowiązek apostołowania przez wszystkich członków Kościoła, w tym także przez ludzi świeckich.
2 Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać. Ofiary zbierane dzisiaj w III niedzielę miesiąca przeznaczone będą na nasze inwestycje (prace remontowe w Kościele).
3 Dziękuję za ofiary złożone w minionym tygodniu na czystość i sprzątanie Kościoła : Sabinie i Zbigniewowi Bąk z Falmierowa, Krystynie i Marianowi oraz Annie i Dariuszowi Nowak ze Szczerbina, Ewie i Józefowi Grochowskim z Kruszki, Teresie i Edmundowi Piaseckim z Dobrzyniewa. Bóg zapłać.
4 W najbliższy czwartek 19 lipca wyruszy z Górki Kl. piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcam do udziału – szczególnie młodych. Ugościmy pielgrzymów w Falmierowie o godz. 10.30 na terenie DPS i poprosimy by zanieśli przed tron Królowej Polski w Częstochowie także nasze intencje.
5 W środę o godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza Św. zbiorowa.
6 Okazja do spowiedzi św. zawsze przed Mszą Św.
7 25 lipca, w następną środę, przypada święto Św. Jakuba – Patrona Naszej Parafii. ODPUST ku czci swojego Patrona z racji remontowanego i malowanego kościoła odprawimy w najbliższą po 25 lipca niedzielę tj. 29 lipca. Suma opustowa będzie o godz. 12.00, a odprawi Ją i Słowo Boże wygłosi Ks. Kanonik Leonard Kowalczyk – emerytowany Proboszcz z Gołańczy. Zachęcam do licznego udziału, spotkajmy się przy komunijnym stole. Uczcijmy naszego Patrona. W uroczystej procesji niech wezmą udział chorągwie, sztandary a także baldachim – o co proszę Panów strażaków.
8 W przyszłą niedzielę 22 lipca po Mszach Świętych pobłogosławimy mechaniczne pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Zapraszam przede wszystkim pojazdy nowe a także te już poświęcone, wszystkie. Błogosławieństwa nigdy nie za dużo. Niech ten św. patron prowadzi nas zawsze bezpiecznie po drogach i do celu. Przy poświęceniu tradycyjnie zbieramy ofiary na zakup pojazdów dla misjonarzy. Stanę przed salą na środku ulicy i będziemy podjeżdżali kierując się w jedną i drugą stronę.
9 Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy należący do Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie ogłasza nabór na : - Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne – specjalność katechetyka - 2 – letnie Podyplomowe Studia Teologiczno – Katechetyczne - Roczne Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej. Rekrutacja do 11 września. Bliższe informacje na plakacie w gablotce.
10 Dziękuję wszystkim uczestnikom pielgrzymko – wycieczki na Podlasie za te wspólne dni, modlitwę i zabawę. Bóg zapłać i zapraszam na kolejne nasze wyjazdy.
11 Bardzo proszę o kwiaty do Kościoła, niech przyozdabiają naszą świątynię. Bóg zapłać za otrzymane.
12 Zapowiedzi Przedmałżeńskie : Bartłomiej Gliszewski, st. wolnego, zam. w Wyrzysku i Izabela Czerwińska, st. wolnego, zam. w Dobrzyniewie, zap. III, Patryk Kleczka, st. wolnego, zam. w Polinowie i Patrycja Tadych, st. wolnego, zam. w Okalińcu, zap. III, Marcin Siuda, st. wolnego, zam. w Szczerbinie i Sylwia Ryczek, st. wolnego, zam. w Śmiłowie, zap. III, Robert Urban, st. wolnego, zam. w Czyżkowie (Parafia Wielki Buczek) i Ewelina Wiśniewska, st. wolnego, zam. w Szczerbinie, zap. II. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, w sumieniu jest zobowiązany powiadomić o tym swojego duszpasterza.
13 Polecam najnowsze wydanie tygodnika : Przewodnik Katolicki z wieloma ciekawymi i bogatymi duchowo artykułami (Franciszek demaskuje, Sport jak religia, Czy nasz mózg pamięta wszystkie wspomnienia i wiele innych) w cenie 5 zł. i Mały Przewodnik Katolicki – dla dzieci z wakacyjnymi dodatkami ( lipiec – sierpień ). Gazety wyłożone są na półce przy bocznym wyjściu z Kościoła a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii.

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz