Porządek Mszy św.:
Niedziele i święta: 8:00, 10:00, 11:30
(w Wielkim Poście zamiast 11.30 na 14:00
sobota: godz.: 17:00
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

NIEDZIELA WIELKANOCNA 21.04.2019

1. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy odkupieni, niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło i grzech i prowadzi nas do zwycięstwa. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym tu gościnnie życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania tych świątecznych dni.
2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę jak i podczas Triduum Paschalnego. Bóg zapłać.
3. Jutro II dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Msze Św. wg. porządku niedzielnego. Zadbajmy o nasz udział we Mszy Św., bądźmy jak najdłużej w stanie łaski uświęcającej by tak przeżyć Okres Wielkanocny. Jutro wspieramy modlitwą i ofiarą tradycyjnie Katolickie Uczelnie. Taca przeznaczona na ten cel.
4. Za tydzień II niedziela Wielkanocna, nazywana Białą – Miłosierdzia Bożego i rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia. Wspierać będziemy Caritas Polska i inicjatywy które prowadzi w Polsce i na świecie ofiarami do puszek. O przeprowadzenie tej zbiórki u nas bardzo proszę Panie, Matki Różańcowe z I Róży z Gromadna.
5. Kieruje słowa serdecznego podziękowania do wszystkich, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych pięknych dni Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych miała piękną i godną oprawę. Dziękuję szczególnie Paniom : Irenie Głyżewskiej i Małgorzacie Pikulik oraz Panom : Stanisławowi Mrotkowi, Henrykowi Paradowskiemu, Romanowi Brzezińskiemu, Józefowi Głyżewskiemu a także Wiesławowi Ryczkowi Piotrowi Banachowi za przygotowanie ognia przed Świątynią na sobotnią liturgię. Dziękuję też Panom strażakom, Panu organiście, lektorom i lektorkom, ministrantom i Wam wszystkim, którzy poprzez swoją obecność i modlitwę nadaliście sens przeżywaniu tych wielkich tajemnic naszej wiary. Wszystkim serdeczne Bóg Zapłać!
6. W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek, ponieważ oktawa znosi ten obowiązek.
7. Pielgrzymko – Wycieczka Litwa – Łotwa - Estonia od 2.09. – 8.09.2019, zapisy trwają - szczegółowy program w gablotce oraz strona internetowa Parafii : (www.parafiagromadno.pl)
8. Zapowiedzi Przedmałżeńskie : Arkadiusz Hek, st. wolnego, zam. w Żuławce i Patrycja Białakowska, st. wolnego, zam. w Dobrzyniewie, zap. III, Andrzej Mrotek, st. wolnego, zam. w Gromadnie i Martyna Żukowska, st. wolnego, zam. Jastrowiu, zap. II. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, w sumieniu jest zobowiązany powiadomić o tym swojego duszpasterza.
9. Polecam najnowsze wydanie tygodnika : Przewodnik Katolicki z wieloma ciekawymi i bogatymi duchowo artykułami (Zacząć wszystko od nowa – Franciszek i Benedykt XVI o odnowie Kościoła jednym głosem, książeczka 5 minut z Bogiem – Modlitwa na każdy dzień maja i wiele innych) w cenie 6 zł., Mały Przewodnik dla dzieci ze świątecznymi dodatkami) i inna prasa. Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii.
10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg powołał do wieczności + Aleksandrę Żmidzińską, l. 78, zam. w Gromadnie. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 13.00 w Gromadnie. Polećmy naszą zmarłą siostrę miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…….

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz