Porządek Mszy św.:
Niedziele i święta: 8:00, 10:00, 11:30
(w Wielkim Poście zamiast 11.30 na 14:00
sobota: godz.: 17:00
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

II Niedziela Wielkiego Postu 28.02.2021

1. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Dzisiaj w Kościele przeżywamy niedzielę Ad Gentes – naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. W Kościołach są zbierane ofiary przeznaczone na dzieła misyjne, na pomoc dla polskich misjonarzy. Puszka – skarbona jest wystawiona z tyłu Kościoła na stoliczku. Bóg zapłać za wsparcie i jałmużnę postną.
2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą III niedzielę miesiąca. Na nasze cele inwestycyjne zebraliśmy 2240 zł. Bóg zapłać.
3. Od poniedziałku 1 marca msze Św. wieczorne o godz. 18.00, w soboty o 17.00.
4. We wtorek po Mszy Św. o godz. 9.00 Nowenna do Św. Rocha. Prośby i podziękowania na nowennę można składać do skarbony obok obrazu Św. Rocha.
5. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 18.00.
6. W piątek o godzinie 17.30 odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich a po nim Msza Święta. Czcicieli Chrystusa Ukrzyżowanego zapraszam.
7. W niedziele Wielkiego Postu odprawiamy Gorzkie Żale po Mszy Św. o godz. 11.30 (ok. 12.30). Niech będzie nas jak najwięcej na tym pięknym, polskim, pasyjnym nabożeństwie.
8. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, tj.: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego.
9. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu ( 21 - 24 marca ). Rekolekcje przeprowadzi Ojciec Paweł Zimniewicz, ks. misjonarz i egzorcysta pracujący w Górce Kl.. Nasza spowiedź św. wielkanocna będzie się odbywała w poniedziałek, wtorek i środę podczas dni rekolekcyjnych o wyznaczonych wcześniej godzinach. Nie będzie spowiedzi dla wszystkich jednego dnia.
10. Jak to było praktyką lat ubiegłych, proszę o ofiary z poszczególnych wiosek naszej parafii na kwiaty do Grobu Pańskiego. O przeprowadzenie tej zbiórki proszę te osoby, które czyniły to w latach poprzednich. Za ofiary już złożone dziękuję mieszkańcom Szczerbina.
11. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek przed Najświętszym Sakramentem będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego Miłosierdzia. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi Św. dla wszystkich od godz. 16.30 do 17.30.
12. W I piątek miesiąca od godz. 8.00, odwiedzę w domach chorych i osoby starsze z sakramentami Św. Nowych chorych proszę zgłaszać do czwartku włącznie. Jeżeli gdzieś jest kwarantanna to proszę mnie wcześniej o tym powiadomić.
13. Zapowiedzi Przedmałżeńskie : Paweł Libera, st. wolnego, zam. w Wyrzysku i Agnieszka Winkler, st. wolnego, zam. w Falmierowie, zap. II. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, w sumieniu jest zobowiązany powiadomić o tym swojego duszpasterza.
14. Polecam najnowsze wydanie tygodnika : Przewodnik Katolicki. Znajdziemy w nim wiele ciekawych i także bogatych duchowo artykułów (książeczka 5 Minut z Panem Bogiem – modlitwa na każdy dzień marca i wiele innych ciekawych artykułów) w cenie 6 zł. Jest też Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci, Rycerz Niepokalanej i inna prasa. Zachęcam do lektury. Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii.
15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności + Józefa Wajer, l.73, z Kościerzyna W. Gaju. Pogrzeb odbył się w środę w Gromadnie. Polećmy naszego zmarłego brata miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …….

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz