Porządek Mszy św.:
wtorki i czwartki: godz.9:00
Niedziele i święta: sobota: godzi.: 17:00,
niedziela: godz.: 8:00, 10:00, 11:30
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 26.06.2022

1. W dzisiejszą niedzielę w tekstach biblijnych pojawia się temat powołania. Prośmy o siłę w dawaniu wiarygodnego świadectwa i o to, byśmy w wakacyjnym czasie nie zaniedbywali naszych chrześcijańskich obowiązków.
2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą III niedzielę. Na nasze inwestycje zebraliśmy 2410 zł. Bóg zapłać. Trwają przygotowania do Pieszej Pielgrzymki diecezji bydgoskiej z Grupą Złotą z Górki Klasztornej na Jasną Górę w dniach 19.07.- 31.07.2022 r. Zapraszam wszystkich chętnych do uczestnictwa w tej pielgrzymce (szczególnie młodych). Zgłaszać się można w Górce Klasztornej. Uczestnicy pielgrzymki zatrzymają się tradycyjnie na posiłek w Falmierowie. Zbieramy na ten cel nasze ofiary dzisiaj do puszek przed Kościołem. Za przeprowadzenie tej zbiórki bardzo dziękuję Paniom i Matkom Różańcowym z Kruszki.
3. Trwa miesiąc czerwiec (do czwartku włącznie), poświęcony Naj. Sercu Pana Jezusa. Każdego dnia odmawiamy litanię do NSPJ.
4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy Św. modlić się będziemy o nowe powołania do służby Bożej ( szczególnie z naszej parafii ). W I piątek tradycyjnie od godz. 9.00 odwiedzę w domach z sakramentami Św. chorych i osoby starsze. Nowych chorych proszę zgłaszać do czwartku włącznie. Okazja do spowiedzi Św. dla wszystkich w czwartek od godz. 17.00 do 18.00. W sobotę na zakończenie Mszy Św. o godz. 17.00, przed ołtarzem matki Bożej będzie nabożeństwo do Niepokalanie Poczętej.
5. Za tydzień, w I niedzielę lipca na zakończenie Mszy Św. o godz. 11.30 odprawimy nabożeństwo błagalne o dobre żniwa. Zapraszam do tej wspólnej modlitwy.
6. Bardzo proszę o kwiaty do Kościoła, niech przyozdabiają naszą świątynię. Bóg zapłać za otrzymane.
7. Pielgrzymko – Wycieczka Węgry – Słowacja - Polska od 29.08. – 04.09.2022, zapisy trwają - szczegółowy program w gablotce oraz strona internetowa Parafii : (www.parafiagromadno.pl). Zapisy trwają. Przy zapisie dokonujemy wpłaty zaliczki 700 zł.
8. Zapowiedzi Przedmałżeńskie : Piotr Tadych, st. wolnego, zam. w Kościerzynie Małym i Beata Bąk, st. wolnego, zam. w Falmierowie, zap. II, Piotr Wachowiacz, st. wolnego, zam. w Kruszkach i Partycja Górniak, st. wolnego, zam. w Łobżenicy, zap. II. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, w sumieniu jest zobowiązany powiadomić o tym swojego duszpasterza.
9. Polecam prasę i czasopisma katolickie : miesięcznik Rycerz Niepokalanej na czerwiec oraz List do Pani, są też inne czasopisma. Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii. Na ołtarzu św. Rocha są wyłożone broszurki pt. nastolatki w wirtualnym tunelu – Poradnik dla rodziców. Jest on darmowy i zachęcam rodziców i dziadków do zapoznania się z jego treścią.

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz