Porządek Mszy św.:
Niedziele i święta: 8:00, 10:00, 11:30
(w Wielkim Poście zamiast 11.30 na 14:00
sobota: godz.: 17:00
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 11. 08. 2019

1. Jesteśmy wzywani do czujności i modlitwy. Pan Jezus nieustannie zapewnia nas o nagrodzie dla tych, którzy są Mu wierni. Prośmy Go, aby umacniał naszą wiarę i zaufanie.
2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać. Za tydzień w III niedzielę miesiąca taca inwestycyjna.
3. W środę Nowenna Do M B Nieustającej Pomocy i Msza Św. zbiorowa o godz. 18.00.
4. W czwartek 15 sierpnia będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to Święto nakazane. Msze Św. tak jak w niedziele o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Zgodnie z naszą tradycją w święto MB Zielnej na każdej Mszy Św. poświęcenie kwiatów, zbóż, owoców i ziół.
5. Uroczystość ta, to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.
6. Okazja do spowiedzi św. zawsze przed Mszą Św.
7. Biuro parafialne w miesiącu sierpniu jest czynne tylko po Mszach Św. w dni powszednie oraz w wypadkach nagłych po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym z ks. Proboszczem.
8. Zapowiedzi Przedmałżeńskie : Przemysław Martin, st. wolnego, zam. w Falmierowie i Natalia Ciepłuch, st. wolnego, zam. w Witrogoszczy, zap. III. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, w sumieniu jest zobowiązany powiadomić o tym swojego duszpasterza.
9. Polecam najnowsze wydanie tygodnika : Przewodnik Katolicki z wieloma ciekawymi i bogatymi duchowo artykułami w cenie 6 zł. i Mały Przewodnik Katolicki – dla dzieci. Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wejścia do Kościoła a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii.

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz