Porządek Mszy św.:
wtorki i czwartki: godz.9:00
Niedziele i święta: sobota: godzi.: 17:00,
niedziela: godz.: 8:00, 10:00, 11:30
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 22.05.2022

u
1. Przez kolejne dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie.
2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą III niedzielę miesiąca. Na naszą tacę inwestycyjną zebraliśmy 2340 zł. Bóg zapłać.
3. Trwa miesiąc maryjny maj. Nabożeństwo majowe z Litanią loretańską każdego dnia wg. następującego porządku : niedziele i święta po Mszy Św. o godz. 11.30., w dni powszednie po Mszach Św. W poniedziałki i czwartki jak będzie ładna pogoda to przy grocie Matki Bożej. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie i w lokalnej wspólnocie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii Loretańskiej, pieśni maryjnych, różańca, czy wieczorny Apel .
4. We wtorek po Mszy Św. o godz. 9.00 Nowenna do Św. Rocha.
5. W środę o 18.00 Nowenna Do M B Nieustającej Pomocy i Msza Św. zbiorowa.
6. Spotkania, próby dla dzieci pierwszokomunijnych w tym tygodniu w poniedziałek i środę o godz. 16.30.
7. Za tydzień, w niedzielę 29 maja, dzieci przejęte do I Komunii Św. przed rokiem, będą obchodziły swoją I rocznicę na Mszy Św. o godz. 11.30. Spowiedź dla tych dzieci i próba będzie w piątek o godz. 16.30.
8. W tym tygodniu (od poniedziałku do środy) przypadają DNI KRZYŻOWE, czyli dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące – przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego (przypada w VII Niedzielą Wielkanocną). Wierni w procesjach błagalnych udają się do przydrożnych kaplic i krzyży z prośbą o uproszenie błogosławieństwa Bożego w zbiorach plonów ziemi i dla trudnej i odpowiedzialnej pracy rolnika. Gromadźmy się więc i my wszyscy w te dni na wspólnej modlitwie. Po kowidowej 2 letniej przerwie program tych dni będzie następujący: w poniedziałek 23 maja o godz. 19.30 spotkamy się w Kościerzynie W. przy krzyżu obok posesji Państwa Marii i Stanisława Kowalskich i przejdziemy modlitewnie do kolejnych krzyży w wiosce by dotrzeć do świetlicy gdzie będzie Msza Św. We wtorek o godz. 9.00 rozpoczniemy od figury Św. Jana między Falmierowem a Gromadnem i będzie procesja błagalna z modlitwami i Litanią do Matki Bożej do kościoła. Tam Msza Św. W środę o godz. 19.30 w Szczerbinie (rozpoczęcie przy krzyżu na posesji Państwa Ziarnik, przejście do kapliczki - figury Matki Bożej – nabożeństwo majowe i przejście modlitewne do świetlicy na mszę Św.).
9. Pielgrzymko – Wycieczka Węgry – Słowacja - Polska od 29.08. – 04.09.2022, zapisy trwają - szczegółowy program w gablotce oraz strona internetowa Parafii : (www.parafiagromadno.pl). Zapisy trwają.
10. Polecam najnowsze wydanie tygodnika : Przewodnik Katolicki a także miesięcznik Rycerz Niepokalanej na maj oraz List do Pani, są też inne czasopisma. Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii.

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz