Porządek Mszy św.:
wtorki i czwartki: godz.9:00
Niedziele i święta: sobota: godzi.: 17:00,
niedziela: godz.: 8:00, 10:00, 11:30
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 05.04.2021

1. Dzisiaj II dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Msze Św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00. Zadbajmy o nasz udział we Mszy Św., bądźmy jak najdłużej w stanie łaski uświęcającej by tak przeżyć Okres Wielkanocny. Będzie on trwał aż do Zesłania Ducha Św. Ten tydzień jest zatem jakby przedłużonym dniem świętowania tajemnicy naszego odkupienia. Niech będzie on tak właśnie przeżywany w naszych rodzinach i wśród przyjaciół. Dzisiaj wspieramy modlitwą i ofiarą tradycyjnie KUL. Taca przeznaczona na ten cel.
2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone wczoraj. Bóg zapłać.
3. Za tydzień – druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Z tej racji przed Kościołami naszej ojczyzny odbędzie się zbiórka do puszek na Caritas Ogólnopolską. O przeprowadzenie tej zbiórki bardzo proszą Matki Różańcowe z Kościerzyna W.
4. W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni (oktawa) będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Z tego samego powodu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek.
5. We wtorek po Mszy Św. o godz. 9.00 Nowenna do Św. Rocha. Prośby i podziękowania na nowennę można składać do skarbony obok obrazu Św. Rocha.
6. W środę o godz. 18.00 nowenna do M B Nieustającej Pomocy i Msza Św. zbiorowa.
7. Jutro po południu (wtorek) wyjeżdżam na 10 dni do sanatorium. Wrócę w piątek 16 kwietnia. Zastępować mnie będą księża z Górki Kl. W razie nagłej potrzeby (pogrzebu lub do chorego itp.) można telefonicznie kontaktować się ze mną lub bezpośrednio z ks. Rektorem – Proboszczem w Górce Kl. (ks. Piotr Lipski MSF : nr tel. 67 286 08 48 wew. 215). W tym czasie nie będzie wszystkich Mszy Św. w dni powszednie. Proszę sprawdzić to w intencjach mszalnych.
8. Polecam prasę katolicką : Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci, Rycerz Niepokalanej na kwiecień i inna prasa. Zachęcam do lektury. Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii.
9. Życzę raz jeszcze pogodnego przeżywania tego czasu. Niech we wszystkich naszych działaniach towarzyszy nam Boże błogosławieństwo.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA 11.04.2021
Miłosierdzia Bożego

1. W Koronce do Miłosierdzia Bożego powtarzamy: „miej miłosierdzie dla nas i całego świata”. Z tych słów wynika, że nikt z nas nie może być wyłączony z nurtu Miłosierdzia Bożego. Każdy go potrzebuje tak jak życiodajnej wody. W niedzielę Miłosierdzia Bożego starajmy się wzmocnić w sobie pragnienie codziennego omawiania tej Koronki. Zachęcam szczególnie do odmówienia jej dzisiaj o godz. 15.00.
2. Ta niedziela rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia. Obchodzimy święto patronalne Caritas i rozpoczynamy 74. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Mocni w Duchu Świętym”. Pamiętajmy zatem o praktykowaniu uczynków miłosierdzia, abyśmy sami mogli go doświadczać. Wspieramy dzisiaj Caritas Polska i inicjatywy które prowadzi w Polsce i na świecie ofiarami do puszek. Za przeprowadzenie tej zbiórki u nas bardzo dziękuję Paniom, Matkom Różańcowym z Kościerzyna Wielkiego..
3. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na Katolickie Uczelnie – zebraliśmy 1120 zł.. Bóg Zapłać. Za tydzień w III niedzielę miesiąca będzie składka inwestycyjna na renowację bocznego ołtarza.
4. W środę o 18.00 Nowenna Do M B Nieustającej Pomocy i Msza Św. zbiorowa.
5. Ks. Proboszcz z sanatorium wraca w piątek 16 kwietnia. Zastępują go w Parafii księża z Górki Kl. W razie nagłej potrzeby (pogrzebu lub do chorego itp.) można telefonicznie kontaktować się z ks. Proboszczem lub bezpośrednio z ks. Rektorem – Proboszczem w Górce Kl. (ks. Piotr Lipski MSF : nr tel. 67 286 08 48 wew. 215). W tym czasie nie będzie wszystkich Mszy Św. w dni powszednie. Proszę sprawdzić to w intencjach mszalnych.
6. Polecam najnowsze wydanie tygodnika : Przewodnik Katolicki. Znajdziemy w nim wiele ciekawych i także bogatych duchowo artykułów. Jest też Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci, Rycerz Niepokalanej na kwiecień i inna prasa. Zachęcam do lektury. Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii.

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz