Porządek Mszy św.:
Niedziele i święta: 8:00, 10:00, 11:30
(w Wielkim Poście zamiast 11.30 na 14:00
sobota: godz.: 17:00
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 16.09.2018

1. Dziś – dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku, a zarazem rozpoczęcie Tygodnia Wychowania, którego częścią są kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.
3. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać. Dzisiaj nasza taca inwestycyjna przeznaczona jest na nasze tegoroczne prace w kościele (zdobienia ścian i figury).
4. Dziękuję za ofiary złożone w minionym tygodniu na czystość i sprzątanie Kościoła : Marii, Anecie i Wojciechowi Kowalskim z Kościerzyna W., Renacie i Andrzejowi Stachnik ze Szczerbina, Dorocie i Mariuszowi Meller z Dobrzyniewa. Bóg zapłać.
5. W tym tygodniu wyjeżdżam leczniczo. Nie będzie Mszy Św. w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne. W ważnych sprawach proszę o kontakt telefoniczny. Zastąpi mnie ks. Z Górki Kl.
6. W środę nowenna do M B Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa o godz. 18.00.
7. W poniedziałek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
8. Bardzo dziękuję za ofiarowane w tym tygodniu kwiaty do Kościoła. Bóg zapłać. Proszę o dalszą naszą wspólną dbałość o świątynię.
9. Polecam najnowsze wydanie tygodnika : Przewodnik Katolicki z wieloma ciekawymi i bogatymi duchowo artykułami (Jak działa tinder – po miłość jak do sklepu, O ubezpieczeniach dla dzieci w szkole, Kara śmierci – nie ma różnicy między Janem Pawłem II a Franciszkiem i wiele innych) i Mały Przewodnik Katolicki – dla dzieci (z nowym dodatkiem – Interaktywna kolorowanka z owieczką w 3D) w cenie 5 zł. oraz inna prasa. Gazety wyłożone są na półce obok prawego ołtarza i bocznego wyjścia z Kościoła a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii.

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz