Porządek Mszy św.:
Niedziele i święta: 8:00, 10:00, 11:30
(w Wielkim Poście zamiast 11.30 na 14:00
sobota: godz.: 17:00
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 20.10.2019

1. Pan Jezus w Ewangelii przypomina o tym, że powinniśmy wytrwale się modlić; że nasza modlitwa winna być ufna, żarliwa, pokorna, szczera, cierpliwa i wytrwała.
2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę jak również za te ofiarowane do puszek przed Kościołem na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebraliśmy 570 zł. Za przeprowadzenie tej zbiórki raz jeszcze bardzo dziękuję Matkom różańcowym z Kościerzyna W. Bóg zapłać. Dzisiaj w III niedzielę miesiąca naszą tacę inwestycyjną przeznaczymy na zakup II raty oleju grzewczego.
3. Dziękuję za ofiary złożone w minionym tygodniu na czystość i sprzątanie Kościoła : Marii Ziarnik ze Szczerbina, Eugenii i Władysławowi Dzik, Dorocie i Piotrowi Dzik z Gromadna. Bóg zapłać.
4. Choć trwamy w nadzwyczajnym miesiącu misyjnym ogłoszonym przez papieża Franciszka, to dzisiaj rozpoczynamy nadto Tydzień Misyjny pod hasłem „OCHRZCZENI I POSŁANI”. Ofiary na misje będziemy zbierali za tydzień, w niedzielę 27 października. O przeprowadzenie tej zbiórki do puszek bardzo proszę Panie, Matki Różańcowe z Kruszki.
5. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Odmawiajmy różaniec indywidualnie i w rodzinach. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe dla dorosłych i młodzieży po Mszy Św. w dni powszednie a w niedzielę po sumie o 11.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałek, środy i piątki o godz. 17.15 a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.00. Dzieci uczestniczące w nabożeństwach zbierają karteczki (części układanki) z których powstanie piękny obrazek.
6. W środę nowenna do M B Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa o godz. 18.00.
7. Trwają jeszcze jesienne prace polne, powoli jednak skierujmy też nasze myśli i kroki ku cmentarzom. Bardzo serdecznie proszę drogich parafian o pomoc w uporządkowaniu naszego cmentarza, nie tylko naszych rodzinnych grobów ale i tych innych miejsc i ścieżek zaniedbanych. (segregacja śmieci, pokładne). Zadbajmy o to abyśmy wspólnie mogli godnie przygotować nasz cmentarz na uroczystość Wszystkich Świętych i te dni listopadowe.
8. Zostały wyłożone na bocznych ołtarzach karteczki na wymienianki ale możemy je wypisywać także na swoich czystych kartkach. Zaznaczamy czy jednorazowe (odczytywane na różańcu w listopadzie) czy roczne (w niedziele na 8.00, 10.00, 11.30 ). Wymienianki i intencje Mszy Św. na nowy rok 2020 proszę składać w zakrystii i biurze parafialnym w godzinach urzędowania tj. (środa 16.00 – 17.00, sobota 10.00 -11.00 )
9. Tegoroczna Diecezjalna Pielgrzymka autokarowa do Krakowa Łagiewnik i Częstochowy na Jasną Górę w dziękczynieniu za nawiedzenie Kopii Obrazu MB Jasnogórskiej odbędzie się w tym tygodniu w dniach 23-25 października (środa - piątek). Koszt 170 zł. (przejazd autokarem, nocleg w Łagiewnikach). Wyjazd w środę o godz. 6.15 z parkingu przy Kościele (Łobżenica o godz. 6.00 przed Kościołem), powrót w piątek ok. 11.00. Proszę zabrać ze sobą w miarę możliwości lampiony na Drogę Krzyżową, rozkładane krzesełka, śpiewniki. Posiłki we własnym zakresie (swój prowiant). Wyjazd z Częstochowy o godz. 4.00 (po zakończonym czuwaniu).
10. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w potrzebie dziękuje naszej wspólnocie parafialnej, szczególnie tym osobom za udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (RTV i AGD). Przychody z tej akcji wspomogą zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce.
11. Polecam najnowsze wydanie tygodnika : Przewodnik Katolicki z wieloma ciekawymi i bogatymi duchowo artykułami (Film Boże Ciało – film który przynosi oczyszczenie, uzależnieni od seksu, Zobaczyć szczęście i wiele innych) w cenie 6 zł., Mały Przewodnik dla dzieci na miesiąc październik i inna prasa. Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii.
12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Anettę Latanowicz, lat 50, zam. w Zielonej Górze, wcześniej mieszkankę Kruszki. Pogrzeb odbył się w piątek w Gromadnie. Polećmy naszą zmarłą siostrę Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek………

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz