Porządek Mszy św.:
Niedziele i święta: 8:00, 10:00, 11:30
(w Wielkim Poście zamiast 11.30 na 14:00
sobota: godz.: 17:00
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 11.11.2018
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

1. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. .
2. Składam podziękowanie za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać. Dzisiaj nasza składka przeznaczona będzie na koszty związane z przygotowaniem Nawiedzenia Obrazu Jasnogórskiego w naszej Parafii (wystrój kościoła i otoczenia, kwiaty, proporczyki, koszty manipulacyjne z tym związane). Za tydzień w III niedzielę miesiąca nasza taca inwestycyjna. Będzie przeznaczona na nasze należności związane z renowacją figur Świętych które w tym tygodniu wrócą do naszego kościoła. W środę 14 listopada mamy zaplanowany odbiór prac przez konserwatora Wojewódzkiego. Przypomnę że koszt wynosi 90 tys. zł. Obecne środki które mamy to 63 tys. zł. Pozostanie nam do spłacenia 27 tys. zł..
3. W dzisiejszą niedzielę zgodnie z zapowiedzią możemy zakupić różne artykuły dekoracyjne na Nawiedzenie Obrazu M B Jasnogórskiej do naszych okien i domów. Przy kościele są specjalne kramy z tymi dewocjonaliami na co wyraziłem zgodę..
4. Można u mnie odbierać proporczyki na girlandy w Szczerbinie i Gromadnie. .
5. Dziękuję za ofiary złożone w minionym tygodniu na czystość i sprzątanie Kościoła : Rodzinie Poklękowskich z Gromadna, Rodzinie Nowak z Falmierowa, Emilii i Rajmundowi Guss z Dobrzyniewa, Annie Tomala ze Szczerbina. Bóg zapłać..
6. Trwa listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych, którym chcemy dopomóc modlitwą i uczynkami miłości. .
7. W zakrystii i biurze parafialnym przyjmuję intencje mszalne a także wymienianki roczne i jednorazowe . Można je składać przez cały miesiąc listopad. Nowe wymienianki roczne rozpoczniemy od 1 Niedzieli Adwentu a jednorazowe będę odczytywał do końca listopada odmawiając jedną 10 – kę różańca po Mszach Św. w dni powszednie..
8. W środę nowenna do M B Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa o godz. 17.00..
9. W przyszłą niedzielę podczas wszystkich Mszy Św. Kazania będą głosili bracia diakoni z ostatniego roku studiów przed przyjęciem święceń kapłańskich z seminarium franciszkańskiego Braci Kapucynów w Krakowie (nasz parafialny Brat Mirosław Burzyński)..
10. W piątek 16 listopada o godz. 17.00 zapraszam na Mszę Św. i spotkanie organizacyjne młodzież kl. III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej przygotowującą się do bierzmowania..
11. W przyszłą niedzielę (18.11.) po Mszy Św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie organizacyjne rodziców dzieci klas III naszej parafii, których dzieci w tym roku szkolnym przygotowują się do I Komunii Św. Proszę wszystkich o obecność..
12. Polecam najnowsze wydanie tygodnika : Przewodnik Katolicki z wieloma ciekawymi i bogatymi duchowo artykułami( Polska – jak dziś zdajemy egzamin z patriotyzmu i wiele innych) w cenie 5 zł., Mały Przewodnik dla dzieci na miesiąc listopad i inna prasa. Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii. .

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz