Porządek Mszy św.:
Niedziele i święta: 8:00, 10:00, 11:30
(w Wielkim Poście zamiast 11.30 na 14:00
sobota: godz.: 17:00
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

VI Niedziela Zwykła 17.02.2019

1. Dzisiaj szósta niedziela zwykła.
2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedziele. Bóg zapłać. Dzisiaj naszą składkę inwestycyjną chcemy przeznaczyć na renowację bocznego ołtarza Św. Rocha.
3. Dziękuję za ofiary złożone na czystość i sprzątanie Kościoła mieszkańcom Falmierowa : Rodzinie Durau, Lucynie i Franciszkowi Martin, Małgorzacie i Janowi oraz Bożenie i Krzysztofowi Mrotek, Rodzinie Kędziora, Rodzinie Piotrowskich, Stanisławowi Pacholczyk, Annie i Janowi Bąk, Darii i Łukaszowi Goła, Krystynie Musiał oraz Hannie i Romanowi Goła, Rodzinie Gajewskich, Rodzinie Dudziak, Rodzinie Madaj, Grażynie i Franciszkowi oraz Markowi i Agacie Sowa, Rodzinie Brząkała i Rozpłoch, Rodzinie Konopa, Aurelii Głyżewskiej, Rodzinie Rybackich, Katarzynie i Rafałowi Nowak, Barbarze i Sebastianowi Pawłowskim, Edycie i Wiesławowi Pasieta, Teresie i Piotrowi Pasieta, Justynie i Damianowi Ożdżyńskim, Irenie i Bogusławowi Durlatka, Katarzynie i Henrykowi Krzyckim, Renacie i Henrykowi Bednarek, Sławomirze i Sylwestrowi Winkler, Paulinie i Mateuszowi oraz Ewie i Eugeniuszowi Kowalskim, Elżbiecie i Zbigniewowi Martin, Ewie i Andrzejowi Trojańskim, Rodzinie Sowa i Koszuccy, Barbarze oraz Tadeuszowi Mreła, Hannie i Krzysztofowi Wypchło, Rodzinie Jagodzińskich i Bury, Marii i Mariuszowi Fąs, Marii i Bernardowi Sieg, Bogusławie i Adamowi Jagodzińskim. Bóg zapłać !
4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza Św. zbiorowa o 17.00.
5. W najbliższą sobotę 23 lutego zapraszamy na naszą VII parafialną Zabawę Karnawałową, która rozpocznie się o godz. 19.30 na sali w Gromadnie. Pomoc organizacyjną i kulinarną przygotowują Parafianie (szczególnie Panie) z Gromadna . Zabawę poprowadzi zespół muzyczny Arranger z Piły. Zebrane środki przeznaczone będą na renowację prawego ołtarza bocznego w naszej świątyni parafialnej. Jako cegiełkę na ten cel można ofiarować jeszcze do piątku najróżniejsze przedmioty które będą rozlosowane podczas zabawy. Nie będzie na zabawie licytacji ale zabawa losowa. Placki proszę dostarczyć na salę w Gromadnie.
6. Z racji sobotniej zabawy za tydzień w niedziele godziny Mszy Św. będą trochę zmienione, tzn. o godz. 10.00, 11.30 i 14.00. Nie będzie o godz. 8.00.
7. Pielgrzymko – Wycieczka Litwa – Łotwa - Estonia od 2.09. – 8.09.2019, zapisy trwają (szczegółowy program w gablotce oraz strona internetowa Parafii adres : parafiagromadno.pl)
8. Polecam najnowsze wydanie tygodnika : Przewodnik Katolicki. Znajdziemy w nim wiele ciekawych i także bogatych duchowo artykułów : (Jak zawrócić nastolatka ze złej drogi, Skąd Patrie mają pieniądze, Po co nam diakonat stały tzn żonatych mężczyzn i wiele innych ciekawych felietonów) w cenie 6 zł., jest też nowy Mały Przewodnik dla dzieci na miesiąc luty z pięknymi opowiadaniami. Zachęcam do lektury. Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii.

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz