Porządek Mszy św.:
wtorki i czwartki: godz.9:00
Niedziele i święta: sobota: godzi.: 17:00,
niedziela: godz.: 8:00, 10:00, 11:30
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 21.04.2024
Światowy Dzień Modlitw o Powołania

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata.
2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę i dzisiaj w III niedziela miesiąca na tacę inwestycyjną. Bóg Zapłać.
3. W tym tygodniu z racji mojego zabiegu szpitalnego nie będzie Mszy Św. w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. Nie będzie też w tym tygodniu czynne biuro parafialne.
4. W środę o 18.00 Nowenna Do M B Nieustającej Pomocy i Msza Św. zbiorowa.
5. Zachęcam do zapisywania się na nasze tegoroczne pielgrzymko – wycieczki : 1. Spacerem po zachodnim wybrzeżu (Świnoujście – Wyspa Wolin – Międzyzdroje – Koserow i Heringsdorf (Niemcy) –Kamień Pomorski – Trzęsacz), termin 25 – 29 czerwiec 2024, Koszt 1600 zł. 2. 22 czerwca, w sobotę do Kołobrzegu (Do Korzeni) – w ramach pielgrzymki Diecezji Bydgoskiej. Organizujemy autokar z dekanatu. Cena przejazdu 60 zł. Zapisy u mnie. Programy wywieszone są gablocie i na stronie internetowej : www.parafiagromadno.pl.
6. Zapowiedzi przedmałżeńskie : Kamil Bielicki, stan wolny, zam. w Falmierowie i Martyna Dominiak, stan wolny, zam. w Dobrzyniewie, zap. III. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami, powinien o tym powiadomić swojego duszpasterza.
7. Polecam prasę i czasopisma katolickie : Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła. Jest nowy miesięcznik Rycerz Niepokalanej na kwiecień i wiele innych tytułów. Zachęcam do lektury.
8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Parafii do wieczności + Jerzego Kozioł, lat. 69, zam. w Gromadnie. Pogrzeb odbył się w czwartek. Polećmy naszego zmarłego brata Bożemu Miłosierdziu : Wieczny odpoczynek………

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz