Porządek Mszy św.:
wtorki i czwartki: godz.9:00
Niedziele i święta: sobota: godzi.: 17:00,
niedziela: godz.: 8:00, 10:00, 11:30
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

III Niedziela Zwykła 22.01.2023

1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.
2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą (3 niedziele miesiąca) na tacę inwestycyjną. Zebraliśmy 2930 zł. Bóg zapłać.
3. We wtorek na zakończenie Mszy Św. o godz. 9.00 zapraszam na nowennę do Św. Rocha.
4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy rano o 9.00.
5. Od dzisiaj w zakrystii są do nabycia świece dla dzieci pierwszokomunijnych w cenie 20 zł. Zostaną poświęcone dzieciom 2 lutego, w święto MB Gromnicznej.
6. Kolęda, czyli odwiedziny duszpasterskie rodzin w tym tygodniu : Plan kolędy :
- Niedziela 22 stycznia od godz. 14.00 – Gromadno – Od budynku dawnej szkoły do P. Henryka Mrotka (po obu stronach).
- Poniedziałek 23 stycznia od godz. 10.00 – Gromadno. Początek od P. Andrzeja Jagielskiego do P. Łukasza Kowalskiego.
- Wtorek 24 stycznia od godz. 10.00 – Gromadno. Początek od P. Stanisława Stefaniaka do P. Jerzego Kozioł. - Środa 25 stycznia od godz. 10.00 – Gromadno. Początek od P. Krzysztofa Malczewskiego do P. Marcina Kowalskiego.
7. W miarę możliwości starajmy się aby wszyscy członkowie rodzin, jeżeli pozwalają im na to obowiązki, byli obecni na kolędzie. Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty z religii. Będzie można zamawiać intencje mszalne, regulować opłaty cmentarne (pokładne 30 zł. na rok) i za sprzątanie kościoła (w nowym roku 50 zł. od Rodziny).
8. Ofiary składane w tym roku podczas kolędy przeznaczone będą na II etap renowacji III bocznego ołtarza w kościele (95 tys. zł.).
9. Zapraszam na naszą X parafialną Zabawę Karnawałową, która odbędzie się 11 lutego 2023r. (sobota) na sali w Wiktorówku. O pomoc organizacyjną i kulinarną proszę Panie i Panów, mieszkańców Kruszki. Wszystkie inne szczegóły zostaną podane w styczniu, po następnym zebraniu Rady Parafialnej. Już jednak dzisiaj zachęcam do zarezerwowania sobie tego terminu. Zapisy od dzisiaj (szczególnie podczas kolędy). Parafiadę prowadzi muzycznie zespół AM. Dochód z tej zabawy ma być przeznaczony na II etap renowacji III bocznego ołtarza w Kościele (koszt 95 tys. zł.). Cena od pary 250 zł. (130zł. – cel zabawy, 70zł.- konsumpcja, 50 zł.- zespół). Panie proszę tradycyjnie o ciasta na zabawę ofiarowując swoją cegiełkę na ten cel.
10. Polecam prasę i czasopisma katolickie : Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii. Jest nowy miesięcznik Rycerz Niepokalanej na styczeń i kalendarze małe ścienne na 2023 rok.
11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Stanisława Marchewkę, lat 88, mieszkańca Polinowa. Pogrzeb odbył się w piątek w Gromadnie Polećmy naszego zmarłego brata Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek………

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz